1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Dji mavic pro

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од viksa86, 5 oктомври 2019.

 1. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  865
  808
  22 Април 2011
  Машко
  Летан 10 пати.
  Купен од Анхоч.
  Фабричка состојба со сите делови што доаѓаат со него.
  Не е fly more, обичната про верзија.
  Се продава за да се набави inspire 2.
   
  На Tomislav96, stefan_off, Speedster и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  865
  808
  22 Април 2011
  Машко
  Некој проценка?
   
 3. Ficiani

  Ficiani
  On your way to fame

  496
  921
  1 Јуни 2012
  Машко
  Front-End Web Developer
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,969
  12,277
  23 Јануари 2008
  Манга
  Почни со иљадарче, па ако не иде ќе понижаваш...
   
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.
 5. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  865
  808
  22 Април 2011
  Машко
  51 999 почетна цена.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 6. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  561
  929
  16 Јануари 2016
  Машко
  Со оглед на тоа што овој Проценка - Mavic Pro Fly More Combo (пред повеќе од една година) не можеше да го продаде за 55к сосе 3 батерии, екстра ноги, екстра перки, торба и други ситни додатоци за таблет и контролерот, овој би го проценил 40-45к макс.

  Edit: Сеа глеам си пишал више цена, слободно нека бришат модератори доколку смета проценката.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ficiani

  Ficiani
  On your way to fame

  496
  921
  1 Јуни 2012
  Машко
  Front-End Web Developer
  Едит за поправка за лоша проценка, мислев дека станува збор за овој дрон (на ново 83к)
  Чим е таков случајот, се сложувам со проценката на @esquimaux
  750 eur пошто е летан 10 пати
   
 8. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  865
  808
  22 Април 2011
  Машко
  Ок цената е 750 евра.
   
 9. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  865
  808
  22 Април 2011
  Машко
 10. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  865
  808
  22 Април 2011
  Машко
  Bump 40k
   
  Ficiani, gOJDO, Speedster и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  865
  808
  22 Април 2011
  Машко
 12. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  865
  808
  22 Април 2011
  Машко
  38500 денари.
  Крајна цена.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 13. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  865
  808
  22 Април 2011
  Машко
 14. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  865
  808
  22 Април 2011
  Машко
 15. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  865
  808
  22 Април 2011
  Машко
 16. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  865
  808
  22 Април 2011
  Машко
 17. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  865
  808
  22 Април 2011
  Машко
 18. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  865
  808
  22 Април 2011
  Машко
 19. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  865
  808
  22 Април 2011
  Машко
  36 000 samo za denes
   
  На Oktar и toshex им се допаѓа ова.
 20. Ficiani

  Ficiani
  On your way to fame

  496
  921
  1 Јуни 2012
  Машко
  Front-End Web Developer
  Де бе дечково ви дава нов профи дрон со 20,000 попуст и никој не го зима ??? :D
  Барем дрон е релативно нова ствар и има голем потенцијал дури и за заработка
   
  NikacXMKD, viksa86, toshex и на уште 1 им се допаѓа ова.
 21. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  236
  191
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  со денешниве понуди, нема големо оправдување да се земи дронов за ценава освен за рекреација (или евтини свадби)
  Кога зборуваме за „профи“ работа - M2Pro е дупло поскап, ама драстично подобар во квалитет, истото важи и за повеќето од фантомите

  тоа што во Анхоч е набиена цената, не ја прави понудата одлична :D
   
 22. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  865
  808
  22 Април 2011
  Машко
  Дронот е летан 12 пати може да се провери на dji app.
  Батеријата е пунета 16-17 пати. Уште има лепенки по него.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 23. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  865
  808
  22 Април 2011
  Машко
 24. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  865
  808
  22 Април 2011
  Машко
Слични теми
 1. sostius

  Проценка Mavic Pro Fly More Combo

  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,201
 2. Mao
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  486
 3. brasica
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  267
 4. darko_989
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  734
Вчитување...

Сподели

Вчитување...