1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Џеилбрејк ипод тач 3.1.1 8гб

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од echo of silence, 29 ноември 2009.

 1. echo of silence

  echo of silence
  Intern

  39
  0
  28 Март 2009
  дечки ве молам ако знае некој или ако има некое туторијалче ама што го испробал нега го пише овде .ве молам уште еднаш итно ми е

  п.с на нет има џеилбрејк за ипод тач 3.1.1 32 и 64 гб, а за 8 гб пишува дека џеилбрејкот трае до следниот рестарт на иподот
   
 2. echo of silence

  echo of silence
  Intern

  39
  0
  28 Март 2009
  п.с пробав да го џеилбрекјовам арно ама после рестартот не се уклучуваше и заради тоа морав да го ресторирам со најновата верзија 3.1.2 така да ако имате нешто или ако барате барајте за оваа верзија на фирмвер:p
   
 3. DaciSS

  DaciSS
  Gaining Experience

  949
  288
  3 Јануари 2008
  Машко
  Systems and Network Administrator
 4. echo of silence

  echo of silence
  Intern

  39
  0
  28 Март 2009
 5. iphone_bt

  iphone_bt
  Intern

  22
  0
  5 Декември 2009
  ej dali ke bidi vo red ako go apdejtovam iponot 2g imam softver 2.2 direk na 3.1.2 i dali ke bidi ok oti mn se zalat na nekoj ne im otvora wifi na nekoj youtube..?
   
 6. echo of silence

  echo of silence
  Intern

  39
  0
  28 Март 2009
  мислењево не ти е за ове ама кога си го поставил ке се потрудам да ти одговорам :D нема врска неможе понов софтвер да биде полош од стариот , напротив токmу заради такви багови излегуваат нови фирмвери, што се однесува конкретно до тебе ако имаш 2г мислам дека нема да можеш дирекно преку ајтунс да го апдејтоваш освен ако секако не платиш за новиот 3.0 фирмвер.не сум сигурен ама мислам дека вака е
   
 7. iphone_bt

  iphone_bt
  Intern

  22
  0
  5 Декември 2009
  jas im pisav na povekje sajtovi za iphoni so se mi odgovorija da go apdejtovam preku i tunes kako sakam direk update ili shift+restore bidejki nemalo da ima problemi za 2g oti ima problemi za 3gs treba na sekoe da mu mavas jailbreak ko ke se iskluci:ko ke ti snema baterija... i poslem da go jailbreak so blackra1n a da go otkluvam nema potreba zato otklucen e znaci samo so blackra1n...utre ke probam da go sredam...
   
 8. echo of silence

  echo of silence
  Intern

  39
  0
  28 Март 2009
  епа ти избери .најнов фирмвер неџеилбрејкован или втора генерација џеилбрејкован. и ајде да не одиме оффтопик да се вратиме на мојот проблем сеуште чекам:D:D:D
   
 9. iphone_bt

  iphone_bt
  Intern

  22
  0
  5 Декември 2009
  ti go imas najnoviot ipod taka? i za koj softver rece 3.1.1? ili 3.1.2?ako ti e za 3.1.2 jailbrejkot ke ti trae do sledniot restart ili ko ke ti snema baterija istoto e i za iphone 3gs
   
 10. echo of silence

  echo of silence
  Intern

  39
  0
  28 Март 2009
  go imam najnoviot ipod .koga go kupiv bese 3.1.1 arno ama posle neuspesen jailbrake t.e theatred (trae do sledniot restart) go apgrejduvav na 3.1.2
  p.s znam za toa sto go kaza citaj od pocetok :D
   
 11. iphone_bt

  iphone_bt
  Intern

  22
  0
  5 Декември 2009
  ako go imas najnoviot i cim si go apdejtoval na 3.1.2 na sekoe ke ti praj taka za sega mislam deka nema care osven na sekoe da mu mavas jailbreak so so programa mu mana jailbreak so vikas poslem resetot ne se uklucval?
   
 12. echo of silence

  echo of silence
  Intern

  39
  0
  28 Март 2009
  se ukluci ama pisuvase please connect to itunes i koga go prikluciv na itunes barese da se napravi restore na originalnata verzija t.e da ne e jailbreak ovan .
   
 13. iphone_bt

  iphone_bt
  Intern

  22
  0
  5 Декември 2009
  vaka sega mani restore i odi na google i spusti ja programata blackra1n i prikluci go ipodot so kabelot i mani na make it rain i to ke sredi rabota da naprajs jailbreak se samoto praj e poslem dali treba otklucvanje ne znam ako ti bil ednas otklucen nema da ti bara na noviot softver 3.1.2 znajs deka ima nekoj problemi na nekoj ne my fakja youtube nekoj nema wi-fi ama toa se sredva prven ova sredi go...
   
 14. echo of silence

  echo of silence
  Intern

  39
  0
  28 Март 2009
  хахха море човек ти некако не ги разбираш работите.значи напишав дека користам 3.1.2 фирмвер .иподот имам пробано 2 пати да го јаилбрејкувам ама кажав шо е работата.иподот се јеилбрекјува ама одкога ке го рестарираш иподот (вклучи/исклучи) иподот не ти се уклучува ако не го поврзеш повторно со компјутер за да го јаилбрејкуваш пак или пак да го ресторираш .тоа е тоа .
  п.с чекам уште за добри совети
   
 15. feit

  feit
  Intern

  684
  43
  12 Февруари 2009
  Еве еден добар линк Jailbreak и плус програмчето blackra1n.com. На форумот пишува дека работи и плус се е завршено за 30 секунди
   
 16. echo of silence

  echo of silence
  Intern

  39
  0
  28 Март 2009
  ОВа е тоа што ме мачи цело време :D:D:D другото ми е познато .еднинствено барам помош за решавање на овој проблем
   
 17. Johnny

  Johnny
  Intern

  3
  0
  10 Мај 2010
  Дечки, гледам дека се мачите како јас што се мачев и се нервирав едно време и на крај ми успеа со оваа странава jailbreakme.com. Фатете wi-fi и отворете ја странава со safari-то на iphone/ipod-от и следете инструкции. Брзо е и едноставно, не е tethered и мислам дека функционира на сите модели освен најновата верзија на оперативниот ios 4.0.2. Со среќа.
   
Слични теми
 1. mariomako
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,213
Вчитување...

Сподели

Вчитување...