1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Django -- помош

Дискусија во форумот 'Perl // Ruby // Python' започната од bon_ton, 10 Јануари 2020.

 1. bon_ton

  bon_ton
  Intern

  23
  3
  27 ноември 2016
  Машко
  Здраво,


  Некој да имал проблем со инсталирање на пакети од requirements.txt на mac osx?

  Неможам да го покренам проектов, ако некој може да помогне преку скајп би платил (го ценам трудот, си кошта времето ипак).

  Sent from my MI 8 Pro using Tapatalk
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 2. 100JKO

  100JKO
  Gaining Experience

  40
  127
  27 Јуни 2018
  Машко
  Intern
  Код:
  pip install -r requirements.txt
  Ова не работи?
   
 3. bon_ton

  bon_ton
  Intern

  23
  3
  27 ноември 2016
  Машко
  Не, инсталира и заглавува во еден момент со некој ерор порака.

  Sent from my MI 8 Pro using Tapatalk
   
 4. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  641
  599
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  што е пораката?
   
 5. bon_ton

  bon_ton
  Intern

  23
  3
  27 ноември 2016
  Машко
  Го оправив конечно. Има ли начин да се користи онлајн базата(Google Cloud SQL), наместо локалната?
   
 6. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,725
  3,167
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  а да споделиш прво со останатите шо пробаа да ти помогнат како си го решил?
   
 7. bon_ton

  bon_ton
  Intern

  23
  3
  27 ноември 2016
  Машко
  На macbook не можев да го средам и се префрлив на другиот лаптоп на windows.

  И тука имав некој проблеми, па прво инсталирав MySQL, mysqlclient, python се вратив на 3.6 (со 3.7 верзијата имаше исто некој проблем), подесив pip за windows, и работеше сега. :)
   
  На spiritBreaker му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. gimlet
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  2,501
 2. xenon
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  967
 3. comakot
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,167
 4. hemicharot
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  1,017
 5. bon_ton
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  486
Вчитување...

Сподели

Вчитување...