• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

DJ is in the House!

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

DeeJayZone

Gaining Experience
3 ноември 2008
141
86
deejay.blog.hr
Здраво живо,

Еве, како што е ред за секој новајнија, и јас да се претставам.

Имате работа со DJ, односно со некој што ги има како FAVS електронската музика, „заоблениот пол“ :D , фотографијата, авантурите,... и уште многу нешта од страна.
Доста е за почеток. Ќе се запознаваме низ некои од кошињата на форумов. :)

Поздрав,
Диџеј
http://deejay.blog.hr
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Епа ајде ГОЛЕМО добредојде :)
Каде може да слушнеме нешто од тебе?
 

ninjinzu

Intern
2 ноември 2008
43
0
Hi ... Konecno slusateli na elektronska muzika... pa veke neznam ali cel zivot se macam so turbo-folkerasi po 90% od forumite :(
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,166
27,655
kalco.ru
здраво брате...Мислам дека ќе најдеме многу заеднички теми за моабети:))
Позздрав имај убав престој ДИЏЕУ:))
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77

Добредојде диџеју,обожам електронска музика,дај да слушнеме нешто од тебе :)
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,406
1,131
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
:dobredojde:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Welcome!!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #19

DeeJayZone

Gaining Experience
3 ноември 2008
141
86
deejay.blog.hr
Благодарам за добриот прием!

@ StarBuck и Stane:
Имам неколку постари работи кои не се баш IN сега.
Работам на нови проекти, па кога ќе треба да се објават ќе бидете едни од првите кои ќе дознаете.

Се читаме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,648
Мислења
829,621
Членови
28,652
Најнов член
sashka973
На врв Дно