• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

DJ Carl Cox

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
pa da... :)
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=zlkBXqG5Uio"] Carl Cox [/ame]
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=ve_h_-T6Hus"]DJ Carl Cox - I Want You (Forever)[/ame]
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=cfPJaHQsJ6M"]Show DJ Carl Cox - Sydney 2008[/ame]
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=g4k4LFmwqjk"]Dj Carl Cox Sensation 2000[/ame]
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Јас слушнав нешто околу 600-800 денари, исто неофицијално :chudenje:
 

finger.k4

Intern
9 април 2007
228
3
www.myspace.com
najoficijalno:

Vleznicite za nastapot na Karl Koks vo Skopje, ke bidat pusteni vo prodazhba na 2-ri i 3-ti maj. Ovie dva dena kje bidat Happy Day i kartite kje chinat 400 denari. Potoa, cenata na vleznicite vo pretprodazhba kje bide 500 denari, a na denot na odrzhuvanjeto na nastanot, na vlezot vo Metropolis Arenata, 600 denari. Zainteresiranite kartite kje mozhat da gi kupat vo nekolku prodazhni mesta, kako Jugoton, Roze Vero 2, Kamarad Ramstor, Tobako 1 i Tobako 3, kako i vo kafulinjata Bastion, Livingroom, Hepi.

:D

Warm up:

Flooder [pollux]
Iceberg [Latenta Project]
Lephongue

uste pooficijalno jas ke go utnam nastapov iako moi drugari se kao warm-up posto Carl Cox go slusav 2003 Sofija [ludnica zur[, colloseum letoto 2005 [tinja:(] i EXIT letoto 2005 [ludnica isto].
taka da jas ne ocekuvam neso mnogu od nastapov na debeelkoto, a za tie sto ke idat neka ne go utnat Flooder!

ajt!
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Фала пуно за НАЈофицијалните информации, сепак сум бил добро информиран :D Само не знаев за happy day :)
Ни јас не очекувам нешто посебно, а Flooder тешко дека ќе го фатам, ако прв настапува :spienje:
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Мене многу повеќе ќејф ми прави Дарен Емерсон а истата вечер ќе биде Дарен у Колосеум ... требаше нели на 24-ти април но му се родил син :LOL: па нека му е здрав и жив.
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Мене многу повеќе ќејф ми прави Дарен Емерсон а истата вечер ќе биде Дарен у Колосеум ... требаше нели на 24-ти април но му се родил син :LOL: па нека му е здрав и жив.

Вечерта пишуваше во колосеум дека од здравствени причини не дошол :))
Како и да е, нека е жив и здрав(или он или син му) :))
Јас ако излагам таа вечер, ќе одам на дебелиов :bye1:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42.984
Мислења
890.293
Членови
31.719
Огласи
222
Најнов член
Cicoblageeeeee
На врв Дно