• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Дизни +

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1.590
1.755
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Дизни плус летово пристигнува во Македонија. Значи да спремаме аргентинските долари :)
Шала на страна исфрлија добри наслови па ќе видиме дали се исплати
 

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
995
3.510
Прага
Ај држете се до темата, а не да правите математики и досетки 'hehe ja iam akauntce za pola dolar/ bratce torentce mu e majkata'. Секој си знае што му треба, а што ќе користат други не е ваша работа.

Проверил ли некој како стојат со содржина Дизни? Нетфликсот го плаќам за џабе и само барам изговор да го откажам. Некако се надевав ќе го сменам со HBO Max.
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.022
685
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Е добро де ај ќе идеме по пријатели да собираме CDs со нова музика и филмови... Ќе штедиме и на трансфер... Времињата се менуваат, таман вие останатите кога ќе заборавите за торенти ние може ќе се замараме со NFT...

Sent using Tapatalk
 

[email protected]

Gaining Experience
3 јуни 2009
696
83
Не знам дали воопшто постои кај нас македонска синхронизација на тие Дизни анимирани филмови?

Ако воопшто постои би било супер така да се и на Disney+. Во Србија и Хрватска постои синхронизација на нивните јазици но дали ќе се така понудени и на Disney+ не знам.

Кога ќе се спомене Дизни на сите асоцијација им се анимирани филмови или народски кажани цртани филмови. Одма ни текнува на Мики маус, Мини Маус, Паја Патак и другите ликови што се корените на Дизни продукцијата. Тоа и привлекува дека повеќето родители кога би се одлучувале за претплата ќе земаат предвид и децата да имаат што да гледаат.
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
3.526
6.985
Не знам дали воопшто постои кај нас македонска синхронизација на тие Дизни анимирани филмови?

Ако воопшто постои би било супер така да се и на Disney+. Во Србија и Хрватска постои синхронизација на нивните јазици но дали ќе се така понудени и на Disney+ не знам.

Кога ќе се спомене Дизни на сите асоцијација им се анимирани филмови или народски кажани цртани филмови. Одма ни текнува на Мики маус, Мини Маус, Паја Патак и другите ликови што се корените на Дизни продукцијата. Тоа и привлекува дека повеќето родители кога би се одлучувале за претплата ќе земаат предвид и децата да имаат што да гледаат.

Останат си во 90-ти со асоцијацииве за Дизни, целосно друг концепт е сега.
 

Snowbell

Intern
29 март 2022
8
5
Леле! Не знаев порано дека Македонија нема Disney +. Неодамна пристигнав овде и тотално не бев свесен за тоа.
Откако го прочитав овој пост, претпоставувам дека ми е мило што живеам во Австралија. Имаме Disney + долго време.
 

Boco1987

Gaining Experience
25 март 2017
197
184
Скопје
Леле! Не знаев порано дека Македонија нема Disney +. Неодамна пристигнав овде и тотално не бев свесен за тоа.
Откако го прочитав овој пост, претпоставувам дека ми е мило што живеам во Австралија. Имаме Disney + долго време.
Ова К-15 скеч е или скриена камера?
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1.918
1.167
Објавени се цените за Дизни плус во Турција, за годишната претплата ќе се плаќа 350лири или 20 евра. По мене сосема коректна цена за една година.
 

[email protected]

Gaining Experience
3 јуни 2009
696
83
Останат си во 90-ти со асоцијацииве за Дизни, целосно друг концепт е сега.
Ок можеби имаат друг концепт но сепак корените на Дизни се тие анимирани филмови и серии, нешто со кое започнале со работа.

Така да очекувано е да има и анимирани филмови и серии. Да ги има во понудата оние старите Пепелашка,Снежана, Пинокио, Убавицата и Ѕверот, Тарзан, Херкулес, Кралот Лав..
Они го имаат купено и Pixar па во понудата ќе ги има Cars, Toys Story, Nemo, UP, The Incedibles, Wall E..

Јас би сакал некогаш да добиеме и македонска синхронизација на анимираните серии и филмови.
 
Последна промена:

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1.461
1.424
Скопје
Ок можеби имаат друг концепт но сепак корените на Дизни се тие анимирани филмови и серии, нешто со кое започнале со работа.

Така да очекувано е да има и анимирани филмови и серии. Да ги има во понудата оние старите Пепелашка,Снежана, Пинокио, Убавицата и Ѕверот, Тарзан, Херкулес, Кралот Лав..
Они го имаат купено и Pixar па во понудата ќе ги има Cars, Toys Story, Nemo, UP, The Incedibles, Wall E..

Јас би сакал некогаш да добиеме и македонска синхронизација на анимираните серии и филмови.
Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, and National Geographic
 

goran_oh

Practice makes perfect
26 април 2013
1.460
1.235
Ohrid
Леле! Не знаев порано дека Македонија нема Disney +. Неодамна пристигнав овде и тотално не бев свесен за тоа.
Откако го прочитав овој пост, претпоставувам дека ми е мило што живеам во Австралија. Имаме Disney + долго време.
И што има толку интересно на Disney+ што толку многу еуфорија те фати,според мене ништо посебно нема.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
5.649
5.310
Ethermine
www.facebook.com
Како мислиш канали?

Сервис за гледање филмови, серии, документарци е Disney+ исто како што е Netflix, HBO Max, Amazon Prime..
Ах мислев јас како налик овие кабелските оператори ке биде. Инаку ако има македонски преводи би било супер.
 

[email protected]

Gaining Experience
3 јуни 2009
696
83
Во Германија преку оператор го нудат Deutsche Telekom кои се најверојатно ексклузивен дистрибутер.

Disney+ bei der Telekom | Telekom

Нашиот Телеком МК е во групација со Magyar Telekom кој заедно се со Deutsche Telekom. Дали и кај нас они ќе го нудат претплата преку оператор не знам.

Треба во државиве Македонија, Србија, Црна Гора, Хрватска, Словенија, Албанија и други меѓу кој и Унгарија на 14.06.2022 година.
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.303
Мислења
892.285
Членови
31.482
Огласи
19
Најнов член
silmapopse
На врв Дно