• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дизајн на маици

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Маша

On your way to fame
24 април 2007
360
878
Си кликав нешто за мене, па се заиграв дур чекав download и испаднаа овие маици. Па ако некој сака да печати, може да ги преземе од тука T-Shirts – Google Drive

Овде ќе ја ставам и линуксашката Зошто Linux? па ако ми текне нешто ново дур ми се лади вечерата или ми се суши лакот од нокти, ќе го надополнам фолдерот ;)
 

Атачменти

Oktar

Epic
23 октомври 2012
3,906
12,023
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Ај една со слика од мене и горе да пишува Live Free or Die Hard, a доле, Die Hard 4.0. A може некаде да се вметне и со постини букви, еден од појаките дијалози, краток но јасен:

Код:
Matt Farrell: You just killed a helicopter with a car!
John McClane: I was out of bullets.
Нормално, без имињата.

View: https://www.youtube.com/watch?v=5bkhxg-hxJ8
 

TheMarshal

Practice makes perfect
3 јануари 2019
1,075
1,809
Ај една со слика од мене и горе да пишува Live Free or Die Hard, a доле, Die Hard 4.0. A може некаде да се вметне и со постини букви, еден од појаките дијалози, краток но јасен:

Код:
Matt Farrell: You just killed a helicopter with a car!
John McClane: I was out of bullets.
Нормално, без имињата.

View: https://www.youtube.com/watch?v=5bkhxg-hxJ8
@Маша не заборавај да ставиш и многу објективи и по некоја камера. And just for teasing him, додај ептен ситен дијалог
ОКТАР: Немам сеуште дрон! :censored:

Уф, I poked the bear. Bruce is going to kill me.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Маша

On your way to fame
24 април 2007
360
878
Ај една со слика од мене и горе да пишува Live Free or Die Hard, a доле, Die Hard 4.0. A може некаде да се вметне и со постини букви, еден од појаките дијалози, краток но јасен:

Код:
Matt Farrell: You just killed a helicopter with a car!
John McClane: I was out of bullets.
Нормално, без имињата.
Хахаха нешто вака?
 

Атачменти

  • 814.3 KB Прегледи: 81

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,526
Мислења
822,620
Членови
28,051
Најнов член
Marko Janevski
На врв Дно