• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дизајн и сл.

• Ја почнал/а темата D
  • Време на почнување
Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата

D

Администратор
31 март 2007
3,273
1,910
www.iwmnetwork.com
ОК, форумот, иаку функционален, додека зборуваме и зборувате во наредните 48 часа е под постојани промени и редизајнирања и останати модификации.

Највеќе се работи на преводот и дизајнот, така да промените може да бидат доста видливи и затоа молиме за Ваша поддршка и трпение додека го финализираме дизајнот на форумот.

Благодариме однапред.

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Dizajnot e dobar no mislam deka mu nedostasuvaat malku Flash animacii.Na toj nacin bi dobil ubav izgled funkcionalnost i toa bi bilo super.Na primer mozete da se inspirirate od oficjalnata strana na Yahoo ili Microsoft.Sto mislite vie?Forumov za sega e super i se nadevam deka i ponatamu ke go razvivate.Isto bi mozele da dodadete edna rubrika za interesni web strani(korisni,edukativni)?Sto mislite?Mnogu pozdrav i imate 100% podrska od mene vo se.Pozdrav

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Лично сум против flash анимации кои само ќе им створат дополнителна тешкотија на посетителите (корисниците на dial-up и тие со постари PC-a)
И категорично не за џиџи-миџи ефекти.

Убавината на дизајнот може да се долови и без овие елементи и сепак да биде на високо ниво како што и доликува на еден ваков форум.

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Во иднина, лично ќе се залагам за креирање на дополнителни VBulletin теми кои би биле опционални за членовите :)

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
и јас мислам дека нема потреба од flash анимации или ефекти, дизајнот е одличен со неупадливи бои и прегледен, се надевам и дека ќе остане без банери и реклами.

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
се надевам и дека ќе остане без банери и реклами.
Банери и реклами веќе има и се' е во ред со нив доколку не им сметаат на посетителите/членовите. :) Проблем се јавува кога тие се поставени на сосема несоодветни места, а самото тоа што ти не си ги приметил укажува на тоа дека се поставени соодветно ;)

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
најискрено да кажам и воопшто не ги забележав, изгледа почнав да го губам видот :) не супер си се поставени воопшто не се упадливи не дека не ги видов туку воопшто не ми засметаа и затоа ги заборавив :) навикнат сум на оние досадни поп уп пораки и затоа, не се си е одлично на форумов и ајде да постираме :) па да стигнеме и до 1000 члена

Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,580
Мислења
823,897
Членови
28,079
Најнов член