1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

DIY NAS од стар лаптоп

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од boban984, 14 Август 2019.

Тагови:
 1. smole

  smole
  Unstoppable

  2,926
  3,277
  18 Април 2007
  Synology C2 and chill...

  Само ти имаш многу податоци, иди на редит таму има препораки за добри и ефтини сервиси кои можат да се користат преку Cloud Sync.
   
 2. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,265
  9,401
  23 oктомври 2012
  Машко
  Не е баш најбрз Ц2, не сум баш најсреќен со него... Имам јас на асус њеб сториџ 2ТБ простор, ама па синолоџи не го поддржуваат.
   
 3. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  798
  667
  27 Јуни 2012
  $59 долари е lifetime лиценца за 6 дискови. јас е посочив како најфлексибилна опција за парите. Ако не му одговара нека го игнорира мојот совет.
   
 4. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,966
  1,194
  5 oктомври 2007
  Машко
  Најмала ставка е лиценцата, иако и таа треба да се стави во сумата. Праиме муабет колку би го чинело сѐ за старт. Да не збориме за време за инсталација, подесување итн., немање на званични мобилни апликации за основните работи, а замисли комерцијален производ. За основни домашни и/или soho бизнис потреби јас би го скокнал.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На smole и Oktar им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...