• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

DivX player за Nokia N73

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Cornel

Intern
24 октомври 2007
48
0
Имате ли некое инфо за DivX player за Nokia N73?
Значи без да конвертирам да можам да гледам .avi, .mpeg итн фајлови...

поздрав
 

efto

Gaining Experience
19 април 2007
314
276
Имаш DivX Mobile Player (симни ја верзијата Symbian OS S60 3rd Edition) или SmartMovie (според мене подобар, поддржува титлови, доаѓа и со апликација за PC - за конвертирање).
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Cornel

Intern
24 октомври 2007
48
0
OK gi simnav i dvata pleeri. E sega, dali mozam da gledam .avi fajlovi direktno prevzemeni od PC, kako filmovi i sl?

Prasanjeto mi e dali moram sekojpat da ja pokrenuvam aplikacijata converter za da mozam da go gledam .avi fajlot na mojot mobilen ili ima nekoja opcija da se instaliraat codeci?
 

efto

Gaining Experience
19 април 2007
314
276
Можеш да ги гледаш .avi фајловите на телефонот, но звукот во .avi фајлот мора да е поддржан од телефонот за да го слушаш. На пример, звукот во .avi фајлот треба да биде во mp3 формат а не во AC3 формат.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,729
Мислења
831,474
Членови
28,721
Најнов член
AIRTC
На врв Дно