Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Dispute/chargeback (Македонски банки vs global)

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.449
5.691
Well. Македонскиве банки не ги интересира ако производот што си го купил со нивните картички не одговара на спецификација (или ако е со недостаток!). Иако според Виза/МастерКард имате право да се жалите и да ви ги вратат парите, нашиве неколку банки што ги имаат објавено условите онлајн - СЕ ОГРАДУВААТ и не ги интересира. Да си знаете - ако имате некаква нормална картичка (овие се очигледно ненормални) користете ја за плаќање онлајн. Revolut има постапка за диспјут во апликацијата, исто и Paypal. А некој да ѕирне за Wise или сл.?

 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.973
Мислења
972.597
Членови
35.322
Огласи
2.920
Најнов член
pupszio
На врв Дно