• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Display

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
895
73
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Имам проблем со Display во CP или пак со десен клик на десктоп. Не може да го отовори.
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,276
331
Ај скенирај од вируси, тоа ќе да е мајката...
Секако, направи дефрагмент, и среди ги регистрите... Ако тоа не работи, пробај со Repair Console. :D
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
хмммз.. Од кога ти се случува ова? Ако е пред брзо обиди се со System Restore да вратиш..
 

c0mrade

Gaining Experience
11 септември 2008
132
92
Дефинитивно е вирус... Еден комшо закачи иста ствар шо му го здупи Дисплеј у CP и на десктоп... прво очисти си го од вирусот со Есет или со нешо слично, а после земи CCleaner или Repair Console ко што ти кажа и вЛаЦкИ и ке средиш да се надеваме... Доколку не средиш со тие два програма прочачкај на нет и ке најдеш каде точно во регистри да го средиш registry key-ot што вирусот ти го изменил или избришал...
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Ако не ти помогни НОД32 види побарај помош од PandaSecurity, бидејќи така на училиште кај нас се случи со компјутерите во информатика и овие "стручњациве" што ги имаме открија дека е вирус, па поради што користат компјутерите софтвер од панда, контактираја како да го избришат вирусот, па овие од панда веднаш го најдоја решението...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
895
73
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Скенирав со KAV 2009 средив регистри со CCLeaner, Registry Mechanic, дефрагментирав, Error checking и ништо од ова не помогна.


Еве ја пораката(еророт) што го добивам:
Код:
An error occurred while Windows was working with the Control Panel file C:WINDOWSsystem32desk.cpl
Барав на google за да пробам со регистрите ама не може ни со тоа.:plachko2:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,755
Мислења
864,035
Членови
30,089
Најнов член
kenzo
На врв Дно