• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Најдобар одговор Display Port 1.4

Статус
Оваа тема е решена! Одете до решението…
  • Ја почнал/а темата
  • #1

dan1mk

Intern
12 октомври 2020
22
6
Здраво, ми треба помош да не знае некој од каде можам да најдам дисплеј порт 1.4 кабел? Во продавнициве анхоч и сетек нема таков
 
Оваа тема е решена! Одете до решението…

The_Witch_Hunter

Practice makes perfect
23 мај 2012
860
1,905
The_Witch_Hunter's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 7 5800X | be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
ROG Strix B550-F
Storage
Samsung SSD 970 EVO 1TB | WD Purple™ WD20PURX RAID 0 4TB
PSU
Corsair HXi Series™ HX1000i
RAM
HyperX® Predator 32GB DDR4-3600 C17
Video card
NVIDIA® GeForce RTX™ 3090 TUF OC
Case
Corsair Carbide Series® Air 540
Mouse
ASUS ROG Pugio II
Keyboard
ASUS ROG Claymore
Audio
Creative A250 | ROG Strix Go Core
Monitor
Alienware 38 Curved Gaming Monitor - AW3821DW
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Статус
Оваа тема е решена! Одете до решението…

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,777
Мислења
850,341
Членови
29,472
Најнов член
Горјан Стојчев
На врв Дно