• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Дискусија за попуст /промоции /купување на игри

Nightwalker

Gaining Experience
18 ноември 2007
164
207
Nightwalker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-10700KF & be quiet! Shadow Rock 3
Motherboard
MSI B460M MORTAR
Storage
SSD M.2 Samsung NVMe 970 EVO Plus 500GB & 1TB Western Digital SATA3 64MB Caviar Blue
PSU
Gigabyte P650B
RAM
XPG GAMMIX D10 DDR4 (2x8GB) @ 3000
Video card
GIGABYTE RTX 3060 Ti Gaming OC 8G
Case
Genesis Irid 503 ARGB
Mouse
Glorious Model O
Keyboard
Glorious GMMK PRO
Audio
Onboard
Monitor
BenQ GL2580
OS
Windows 10 Pro x64
Fanatical: Best of Platinum Collection 2021 Bundle.

Одлична tier-based колекција, по мое скромно мислење, за љубителите на indie и indie-like наслови.

Најискрено ги препорачувам двете Shantae игри, Trine 4, Rock of Ages 3, и Fury Unleashed. За 15 доларќиќи добивате 5 одлични игри каде што фокусот е забавен gameplay.
 

Godlike

Gaining Experience
11 октомври 2014
208
225

goramn

Gaining Experience
6 март 2021
46
106
Кочани

За 5€ ова вреди. Превише време човек да изгуби у оваа „релаксирачка“ симулација.
 

Godlike

Gaining Experience
11 октомври 2014
208
225
 

Godlike

Gaining Experience
11 октомври 2014
208
225

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,597
4,872
Овие од Steam кога планираат да имаат попусти, никако да го начекам Iberia DLC то намалено :D
 

Godlike

Gaining Experience
11 октомври 2014
208
225

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1,823
1,107
Не очекувај некој голем попуст, ако се работи за ова DLC.
Би требало да има на 22 Декември Winter sale.
Интересно, овде пишува дека е 200 Аргентински пезоси или 50 Турски лири, знаеш ли како да го купам во некој од овие сторови, и дали може да се игра потоа преку ЕУ акаунт?
 

LambertGolden

Intern
4 декември 2019
62
14
Подарувам League of Legends код која дава 1770 RP, условот е да се игра на турски север бидејќи само така кодот ќе биде валиден.
 

Godlike

Gaining Experience
11 октомври 2014
208
225
https://store.rockstargames.com/en/game/buy-red-dead-redemption-2 -66%
Мислењето е автоматски споено:

Интересно, овде пишува дека е 200 Аргентински пезоси или 50 Турски лири, знаеш ли како да го купам во некој од овие сторови, и дали може да се игра потоа преку ЕУ акаунт?
Мора да имаш валидна картица од местото каде купуваш за акаунтот да биде на тој регион. Стим има ставено многу рекстрикција во последно.
Во случај да имаш некој од Турција да ти направи акаунт, ќе завршиш така работа.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8,380
10,342
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,163
Мислења
879,441
Членови
30,796
Најнов член
Nuvectra Medical Reviews
На врв Дно