• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Дискусија за попуст /промоции /купување на игри

The_Witch_Hunter

Unstoppable
23 мај 2012
908
2,009
The_Witch_Hunter's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 7 5800X | be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
ROG Strix B550-F Gaming
Storage
Samsung SSD 970 EVO 1TB | WD Purple™ WD20PURX RAID 0 4TB
PSU
Corsair HXi Series™ HX1000i
RAM
HyperX® Predator 32GB DDR4-3600 C17
Video card
TUF Gaming GeForce RTX™ 3090 OC Edition
Case
Corsair Carbide Series® Air 540
Mouse
Razer DeathAdder V2 Pro
Keyboard
ASUS ROG Claymore
Audio
Creative A250 | ROG Strix Go Core
Monitor
Alienware 38 Curved Gaming Monitor - AW3821DW
OS
Microsoft Windows 10 Pro
header.jpg

Save 100% on Titan Quest Anniversary Edition on Steam (steampowered.com)
header.jpg

Speed Brawl (epicgames.com)
header.jpg

Tharsis | Download and Buy Today - Epic Games Store
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4,385
4,919
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home
Дали Steam се обидуваат да прават нешто слично како Epic или ова THQ си ги пуштаат бесплатниве игричиња?
 

Godlike

Gaining Experience
11 октомври 2014
207
224
Дали Steam се обидуваат да прават нешто слично како Epic или ова THQ си ги пуштаат бесплатниве игричиња?
Издавачите на игрите Publishers, тие ги пуштаат игрите бесплатно. Stеаm немаат ќар да прават такви зделки ако играта нема microtransactions.
 

Jedah

Practice makes perfect
6 ноември 2007
1,110
1,664
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: Kingston A400 120GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
A4Tech OP-530NU
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
AOC 22" e2243Fw2
OS
Windows 10
Издавачите на игрите Publishers, тие ги пуштаат игрите бесплатно. Stеаm немаат ќар да прават такви зделки ако играта нема microtransactions.
Всушност Epic им плаќа огромни суми на издавачите за овие бесплатни игри. Никој не ти дава нешто бесплатно. Освен ако некој друг не го платил тоа.
Си сакаат да оформат доволен број играчи кои ќе ги задржат на нивната продавница
Затоа Во најмала мера што можете да направите е кога ќе има некоја игра што ви се допаѓа да ја купите на Epic Store наместо на Steam.
А Steam
Steam ги боли таквото затоа што држат монополска позиција и 90% и више од пазарот со дигитална дистрибуција.

 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4,385
4,919
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home
Всушност Epic им плаќа огромни суми на издавачите за овие бесплатни игри. Никој не ти дава нешто бесплатно. Освен ако некој друг не го платил тоа.
Си сакаат да оформат доволен број играчи кои ќе ги задржат на нивната продавница
Затоа Во најмала мера што можете да направите е кога ќе има некоја игра што ви се допаѓа да ја купите на Epic Store наместо на Steam.
А Steam
Steam ги боли таквото затоа што држат монополска позиција и 90% и више од пазарот со дигитална дистрибуција.


За на Steam зборевме дека издавачите ги давале бесплатно. Иначе Epic клиентот е вистинско срање во споредба со Steam, светлосни години се поназад така да не гледам причина зошто некој од кај нив треба да купува игри. Јас веќе ни бесплатните игри одамна не ги зимам, го избришав Epic клиентот целосно.
 

Godlike

Gaining Experience
11 октомври 2014
207
224
И има попуст на Syberia 3 -85%
 

Godlike

Gaining Experience
11 октомври 2014
207
224

Godlike

Gaining Experience
11 октомври 2014
207
224

Goddzila

Gaining Experience
15 март 2018
57
94
Прав си, покасно приметив дека веќе е објавено овде. Ваљда не се навреди што сум посторил и јас, без да знам дека постои постот. ;)
А "лапај си" не е дефиниран само за бесплатни игри. За овој бандл и 11,67 еври му доаѓа ко за беспари.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,095
Мислења
877,537
Членови
30,692
Најнов член
drugaddict
На врв Дно