• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дискусија за попуст /промоции /купување на игри

GoDLiK3

Gaining Experience
11 октомври 2014
157
140
1627585849045.png
Следната недела интересна игрица: A Plague Tale: Innocence
 

The_Witch_Hunter

Practice makes perfect
23 мај 2012
881
1,960
The_Witch_Hunter's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 7 5800X | be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
ROG Strix B550-F Gaming
Storage
Samsung SSD 970 EVO 1TB | WD Purple™ WD20PURX RAID 0 4TB
PSU
Corsair HXi Series™ HX1000i
RAM
HyperX® Predator 32GB DDR4-3600 C17
Video card
TUF Gaming GeForce RTX™ 3090 OC Edition
Case
Corsair Carbide Series® Air 540
Mouse
Razer DeathAdder V2 Pro
Keyboard
ASUS ROG Claymore
Audio
Creative A250 | ROG Strix Go Core
Monitor
Alienware 38 Curved Gaming Monitor - AW3821DW
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Што се случи со Speed Brawl? Ја смениле со Minit (n)

Штета, баш добра ми личеше. Plague секако ми е изиграна веќе.
 

Weeaboo

On your way to fame
23 февруари 2020
617
604
Струга
Кога даваат по две вака, имам заприметено дека втората веќе е имам, изгледа ги ротираат по втор пат.
 

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
4,020
4,318
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,902
1,405
Неготино

90% off до 8ми септември и може да ја пробате бесплатно викендов.
 

icemaher

Gaining Experience
27 мај 2009
75
82
Куманово
icemaher's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3400g
Motherboard
Gigabyte B450M‐H
Storage
SAMSUNG 250GB SSD 970 EVO Plus M.2 PCI‐E NVMe
PSU
500 NJOY 80+
RAM
2 x DIMM 8GB DDR4 3200Mhz Kingston CL16 HyperX Fury Black
Case
MS METROPOLIS PRO
Monitor
Benq BL2480
OS
Win10 Pro
Call of Duty®: Black Ops Cold War - Standard Edition 30$ 50% попуст ps store
а Modern Warfare 2019 уште е 60$ :ROFLMAO:
 

omegaRED

Unstoppable
13 септември 2011
2,403
2,980
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5800X & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
2xSilicon Power P34A80 1TB, 6TB WD Red + 2TB Toshiba +1TB WD Blue
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
4 x 8GB Kingston HyperX @ 3600 MHz
Video card
MSI RTX 3080 Suprim X
Case
NZXT H710i black/white
Mouse
Logitech G903 Lightspeed
Keyboard
MSI Vigor GK50 low profile
Audio
SteelSeries Arctis Pro Wireless & Logitech X540
Monitor
LG UltraWide 38WN95C-W
OS
Windows 10 x64 Pro
Последна промена:

MagicalTurtle

Gaining Experience
17 април 2020
138
192
1631046968451.png
[UPlay] Trials Fusion (Japan Store)
Чекори за како да ја земете играта:
1. Логирајте се на store.ubi.com
2. Кликнете CRTL+SHIFT+M (Firefox) за да отворите респонзивен мод на прелистувачот и отворете ја следнава страна: Trials Fusion
3. Треба да ви се појави прозорец со зелено и бело копче со син текст, кликнете на белото копче
4. Потоа кликнете на синото копче под ¥0.00
5. Ако ви побара да се логирате пак логирајте се, и кликнете уште еднаш на синото под ¥0.00
6. Треба да ви појави прозорец на англиски со текст ALL DONE и дека играта ќе биде додадена во вашата колекција
7.Логирајте се на вашиот клиент и проверете
 

The_Witch_Hunter

Practice makes perfect
23 мај 2012
881
1,960
The_Witch_Hunter's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 7 5800X | be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
ROG Strix B550-F Gaming
Storage
Samsung SSD 970 EVO 1TB | WD Purple™ WD20PURX RAID 0 4TB
PSU
Corsair HXi Series™ HX1000i
RAM
HyperX® Predator 32GB DDR4-3600 C17
Video card
TUF Gaming GeForce RTX™ 3090 OC Edition
Case
Corsair Carbide Series® Air 540
Mouse
Razer DeathAdder V2 Pro
Keyboard
ASUS ROG Claymore
Audio
Creative A250 | ROG Strix Go Core
Monitor
Alienware 38 Curved Gaming Monitor - AW3821DW
OS
Microsoft Windows 10 Pro

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,521
Мислења
858,533
Членови
29,932
Најнов член
Sladzana.Angjelkovska
На врв Дно