• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Diskusii okolu Linksys Ruteri

• Ја почнал/а темата

Simon4eto.

Intern
10 септември 2007
18
0
Doma delam internet konekcija so 3 kompjuteri preku Linksys WRT54G/GL/GS Router. Sega sakam da znam dali ima nekoi moznosti ruterot i ako ima kako da gi aktiviram.

1. Kako se blokira p2p - najcesto eMule, BearShare, BitTorent
2. Sledenje na aktivnosta na kompjuterite vo mrezata od tipot kolku transver napravil i toa.
3. Blokiranje na opredeleni stranici stranici

Inace koristam DD-WRT v.23 std Firmware verzija na ruterot.

bilokoj

Intern
1 октомври 2007
97
8
Симон4ето дали би ми направил/а услуга да го држиш ресет копчето 20 секунди и да ми кажеш дали сетинзите ќе се ресетираат на default или ќе останат истите

efto

Gaining Experience
19 април 2007
302
259
Симон4ето дали би ми направил/а услуга да го држиш ресет копчето 20 секунди и да ми кажеш дали сетинзите ќе се ресетираат на default или ќе останат истите
А ти зошто сам не го направиш тоа? А...знам

...некаде читав дека за ресетиранје на сетинзите односно хард ресет, се вади од струја па се дрзи копчето и се уклучува пак, така се ресетирале, а само со држење на копчето се овозможува telnet без пасворд, али страв ми е да пробам да не ги загубам сетинзите, ке треба да ги викам да ги местат одново.
Ова се ниски работи
:ua:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,570
Мислења
823,620
Членови
28,075
Најнов член