• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

DirectX vo VB.NET

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Nikol4e

Intern
12 јануари 2008
72
2
DirectX vo VB.NET POMOS !!!

Dali nekoj znae kako da napravam VB.NET aplikacija (igra na primer), koja kje bide vo 3D koristejki DirectX ( po moznost DirectX 10, a moze i DirectX 9 ) ili barem mala pomos vo toa koj biblioteki da gi koristam!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Nikol4e

Intern
12 јануари 2008
72
2
Thanks a lot MKDEV :D. Primerite na linkot ne mi pomognaa mnogu, no so toa sto go pro4itav svativ deka treba da instaliram "DirectX SDK" vo koj ima sve sto ti e potrebno ( gi ima site potrebni biblioteki ) za da rabotis so DirectX.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,998
Мислења
854,407
Членови
29,630
Најнов член
kiko1337x
На врв Дно