1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

DirectX 12 портиран на Windows 7

Дискусија во форумот 'Microsoft Windows' започната од spiritBreaker, 13 Март 2019 at 10:58.

 1. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,394
  1,422
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  После ваков образложен одговор, инсталирам 7ца.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 2. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,035
  11,884
  2 Август 2012
  Машко
  Ама не дискутираме за перформансите овдека аман. Дај да го избегнеме Avid моментот овдека и да се фокусираме на ергономијата.
   
  На Avid и ARMac им се допаѓа ова.
 3. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  620
  292
  12 Април 2017
  Машко
 4. dekomote

  dekomote
  Gaining Experience

  255
  435
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  Иначе не е фул DX12 туку некоја осакатена верзија, само за WoW.
   
  На ТАТА_МАТА и RagingDemon им се допаѓа ова.
 5. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,315
  5,191
  24 Март 2009
  Машко
  По сплет на околности пред 2 недели инсталирав 8.1 на мојот компјутер, го користев 2 недели. Поима немам како луѓето уште можат да користат нешто различно од Windows 10, фотошоп не ни сакаше да се инсталира на 8.1 :)))
   
 6. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  620
  292
  12 Април 2017
  Машко
  Хаха, кај мене Photoshop работи на Linux. Иначе, да, јас не би користел 8.1, седмицата веќе има некои проблеми со апликации, 10ка ми е... мех..
   
 7. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  783
  624
  27 Јуни 2012
  Што е толкав хејтот кон 10тката, 4 години го користам 24/7 за работа ниеден проблем сум немал на компјутер што е 24/7/365 уклучен буквално.
   
  На igor_igor и Avid им се допаѓа ова.
 8. Avid

  Avid
  Unbeatable

  2,968
  4,231
  21 Јануари 2009
  Претежно е хејтан од 3 типа на луѓе: хипстери, батхртнати, и средовечни луѓе што се држат некако технолошки едвај, поминале многу оперативни системи, и мислат дека разбираат нешто.
   
  SmartGuru, wolverine и на VerGer им се допаѓа ова.
 9. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  Gaining Experience

  661
  468
  29 Март 2011
  Win10 е тежок за послаби машини како на пример за мојот лаптоп имам HP G6 со N3060 4гб Рам и Интел Графичка со Win10 Се Мачи да Работи а со Win7 Лета

  Испратено од DRA-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Nightingale

  Nightingale
  On your way to fame

  607
  518
  28 Јануари 2014
  Машко
  Не е точно. Баш на РАМ и процесор помалце удира 10-ката. Имам тестирано многу дуал кор лаптопи и десктопи со по 4 гига рам, на сите 10-ка па и 8-ца е супериорно наспроти 7-ца. 7-ца е стабилен ги нема глупостите како автоматски апдејти (кои што се гасет со group policy или registry edit) или како еден од поголемиве проблеми што беше сега со бришење на фајлови (кои ипак беше баг со редирекција на Documents, Photos фајловите). Ако имаш стварно битни работи, ќе си направел бекап на D или пак на надворешен хард диск, луѓе што чуваат во C (системски диск) битни работи и после се бунат дека им ги нема после критични (feature) аптејти па и не се баш прави.

  Како и да е, назад на темата, ова нема да е истиот DX12 кој што го користи 10-ката и нема во иднина да има никаков сапорт за него.
   
  На Avid и -={K-O-R-U-N}=- им се допаѓа ова.
 11. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  Gaining Experience

  661
  468
  29 Март 2011
  На пресно пре инсталиран лаптоп win10 и win7 на win10 720p Кочи YouTube а на Win7 Тера и 1080p за DX12 дека нема да биде фул супорт то да Сервисер сум Веќе 15години во слободно Време Хардвер и Софтвер ги знам како функционира работите :)

  Испратено од DRA-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 12. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  783
  624
  27 Јуни 2012
  Луѓе, 10тката му треба само SSD, одма ќе ги видите бенефитите и ќе заборавите на 7мцата. Покрај се друго SSD поддршката и те како е подобра на Windows 10.
   
 13. Nightingale

  Nightingale
  On your way to fame

  607
  518
  28 Јануари 2014
  Машко
  Може да е и до browser. На Chrome знаеше да закочи на двата оперативни, а на Mozilla си течи 720p 60 fps без проблем на 10-ка со Intel HD5500. Edge исто така си функционира без проблем ама пошто е мртов немора да се прави за него муабет.
   
 14. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,786
  3,801
  5 Јули 2013
  Апсолутна дезинформација. На 7-ка SSD-ата си работат перфектно.
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 15. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,394
  1,422
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Исто и на XP.
   
 16. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,035
  11,884
  2 Август 2012
  Машко
  И сега, ти доаѓа фуфица фан на Дуа Липа , и ти вели Десетката ја хејтаат средовечни и хипстери кои прошле многу оперативни и кои мислат дека многу знаат а уствари ништо не знаат.

  Одам да слушам Шаде!
   
  На Costigan_Jr и dekomote им се допаѓа ова.
 17. Avid

  Avid
  Unbeatable

  2,968
  4,231
  21 Јануари 2009
  Освен што е погрешно дека сум фан, дополнително, мојот вкус за музика ниту тронка не влијае на моето знаење и искуство.
   
 18. dekomote

  dekomote
  Gaining Experience

  255
  435
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  Каков madladdery чоече...
   
Слични теми
 1. MIDNIGHT WALKER
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,771
 2. Nikol4e
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,549
 3. kicedz007
  Одговори:
  28
  Прегледи:
  2,967
 4. gokica
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,209
 5. ernesto
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,316
Вчитување...

Сподели

Вчитување...