• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

DirectX 10

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
193
Ne se cudete!!! Postoi DX10 za XP samo sto ne e orginalen t.e. ne go izdal microhard tuku drugi programeri
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Би можело да има !!! Можеби има !!! Мислите оти не можете да го најдете дека го нама, ха !!!
 

mztrifunovski

Intern
20 февруари 2008
272
2
Jas simnav DirectX10 za XP ama ne raboti. Se vika Alky Project. Simnav i DirectXSDK i pak dzabe. Inace ako treba za directX i Vista ke zeam. Da zivee Bioshock.:bravo:
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Jas simnav DirectX10 za XP ama ne raboti. Se vika Alky Project. Simnav i DirectXSDK i pak dzabe. Inace ako treba za directX i Vista ke zeam. Da zivee Bioshock.:bravo:
не се обидувај или ќе фатиш вирус од некаде или пак ќе најдеш некој неуспешен обид на некој обични програмери и ќе ти го зафркне виндоусот.
Па дури еве нека работа ама како ќе работа, сигурно не подобро.
 

alexo

Intern
23 април 2007
169
12
DX10 za xp nema
Ima edno nareceno DX10 za xp
ali ustvari e samo kako da gi koristi DX10 grafickite do maksimum kako za epten very high na crysis
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,562
Мислења
823,369
Членови
28,067
Најнов член
Dacmac92
На врв Дно