1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дилерски Цени

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од viksa86, 26 Декември 2015.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  837
  806
  22 Април 2011
  Машко
  Доколку некој сака да купи нова конфигурација или било која ИТ опрема нудам дилерски цени.
  Ценовник праќам во пп имам на компензација заглавени 90 000 денари во Македонска ИТ продавница. Одам без заработка само за да си ги извадам парите,
  Повеќе по ПП:
   
  На Nikola Sone, Teget, drifter и уште 13 други им се допаѓа ова.
 2. viktorce

  viktorce
  Gaining Experience

  349
  257
  13 Март 2015
  Машко
  Pusti mi cenovnik te molam i koja prodavnica e.Dali ima odredeno namalenie ili na sekoj proizvod e razlicno?
   
 3. smole

  smole
  Unstoppable

  3,060
  3,488
  18 Април 2007
  И ја сум заинтересиран, ти пишав пп.
   
  Последна промена: 26 Декември 2015
 4. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,446
  12,610
  2 Август 2012
  Машко
  Ако има лаптопи пушти ми ценовник (пп)
   
 5. architect

  architect
  Unstoppable

  1,934
  2,305
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
 6. bobmkd

  bobmkd
  Gaining Experience

  361
  190
  18 ноември 2008
  Машко
  Ако има смартфони пушти ми и мене еден ценовник во ПП.
  (Y)
   
 7. Chiller

  Chiller
  Gaining Experience

  474
  176
  8 Март 2012
  Машко
  Планирам крај на Јануари да земам нова конфигурација до кај 40.000 па ако ти остане нешто прати пп.
   
 8. manovj

  manovj
  Gaining Experience

  70
  72
  15 ноември 2014
  И мене прати ми ако може
   
 9. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,271
  4,470
  18 Септември 2013
  Машко
  Прати ми и мене ценовник. Доколку видам нешто интересно зошто да не. Краен случај free BUMP - темава е одлична и иако е од зорт одличен потег е и ме исполнува со празничен дух :D
   
  На viksa86 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. tigar

  tigar
  Gaining Experience

  124
  98
  28 Јули 2011
  И јас би сакал да ми испратиш ценовник да разгледам, можеби ќе се подновам за НГ со уште нешто плус :)
   
 11. martinmilcev

  martinmilcev
  Gaining Experience

  254
  243
  23 oктомври 2015
  Машко
  Ако може и тука ценовник :)
  Благодарам.
   
 12. Teget

  Teget
  Gaining Experience

  135
  83
  18 Март 2015
  Прати наваму по еден :p
   
 13. tomi

  tomi
  Guru

  9,816
  9,055
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  @viksa86 сите сакаат ценовник :)
   
 14. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,187
  3,540
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Да имаше 200к, сите ќе ги извадеше, види што е навалица :D
   
 15. tomi

  tomi
  Guru

  9,816
  9,055
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Јас ке бидам среќен доколку успее да ги извади 90.000, не се многу пари, но мислам дека не се сите сериозни, па повеќето ги интересира што има во тој дилерски ценовник
   
  На Teget, viksa86, borcep и уште 5 други им се допаѓа ова.
 16. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,305
  3,608
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Најдобро стави го јавно ценовникот бидеќи не ке имаш доволно време на сите да му одговореш а тие што се сериозно заинтересираните да ти пишат порака за набавка .
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 17. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  837
  806
  22 Април 2011
  Машко
  Ако не ги извадиме ке си имам нова skylake конфигурација и сите среќни :)
   
 18. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  837
  806
  22 Април 2011
  Машко
  Да не објаснувам на секој посебно цените од ценовникот се во денари без пресметан ДДВ.
   
 19. architect

  architect
  Unstoppable

  1,934
  2,305
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  може да го пуштиш ценовникот по пп?
   
 20. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,465
  1,911
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Ај пушти ми го и на мене, одамна се спремам да купувам графичка.
   
 21. Vlecka

  Vlecka
  Gaining Experience

  321
  169
  28 Јуни 2013
 22. geek22

  geek22
  Gaining Experience

  192
  103
  23 Февруари 2015
  Машко
 23. vlatko175

  vlatko175
  Gaining Experience

  268
  105
  15 Јули 2008
 24. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,374
  2,445
  9 Февруари 2011
 25. xenon

  xenon
  Guru

  3,786
  9,485
  15 Јануари 2011
  Машко
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...