• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дилема за процесор

  • Ја почнал/а темата
  • #1

zoraxe

Intern
6 ноември 2008
30
0
Уште една дилема од мене:

Кога е во прашање ист процесор, значи без разлика дали е Intel или AMD.

Што е подобро да се земе, Box или tray?
Јас колку сватив разликата е во тоа што Box има кулер во пакетот, а ако земеш tray треба дополнително да се купи и намести кулер.
Можеби и не ми е точно ова, но сепак дилемата останува...?:zbunet3:
 

PilGriM

Gaining Experience
18 октомври 2008
1,509
485
Skopje
Jas gledam sekogas da zemam BOX zaradi garancijata - AMD tray ima 1g garancija a AMD Box ima 3g garancija.....box kulerot nikogas ne go koristam, se najduva za nesto drugo :D
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
АMD BOX има 3 години гаранција. Барем од таму јас кај што набавувам делови.
BOX би ти препорачал ако компјутерот ти е за нормално користење. Тестирано, проверено фабрички и сигурно е. Ако си играш со оверклокување, го оптеретуваш процесорот земи си посебно кулер.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,772
Мислења
850,269
Членови
29,471
Најнов член
DaDzoce
На врв Дно