• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

StefAngel

Practice makes perfect
28 ноември 2015
2,251
1,470

StefAngel

Practice makes perfect
28 ноември 2015
2,251
1,470
Ограничувања има се вика НБРМ кој во закон не признава друго платежно средство освен денар...
 

Speedster

Gaining Experience
1 јануари 2016
427
446
Speedster's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 3900X 12-Core Processor
Motherboard
ASRock X570 Taichi
Storage
Samsung SSD 970 EVO Plus 500GB
PSU
HX Series™ HX1000 — 1000 Watt 80 PLUS® PLATINUM
RAM
G.Skill 8192 MB (DDR4-2137) - XMP 2.0 - P/N: F4-3600C18-8GTZN X 2
Video card
NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER
Case
be quiet! Pure Base 500 Mid-Tower Case
Mouse
COOLER MASTER Sentinel III
Monitor
MSI MAG272CQR (MSI3CA6)
OS
Windows 10 Pro
ПРОДАВАМ 1820 USDT / ( 1500 eur ) без провизија
Локација : Скопје
 

StefAngel

Practice makes perfect
28 ноември 2015
2,251
1,470
95% од проблемите ги имате на страната. На форум подобро да отворите дискусија за некој проект или новости.
 
Последна промена:

DonFrozex

Practice makes perfect
9 јуни 2011
1,082
1,316
Дали некој до сега се сретнал со Itez, провизиите ми излгедаат океј...
По мојата математика испаѓа 6% провизија, ако нема некои скриени fees понатака во „процесот“...
Види си дали ти се исплаќа тоа.
 

teokitan

Gaining Experience
11 октомври 2017
125
64
Исто така:

Supported countries: Australia, Austria, Armenia, Argentina, Azerbaijan, Albania, Bahrain, Belgium, Brazil, Bulgaria, Canada, Costa Rica, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Georgia, Germany, Greece, Guatemala, Hungary, Ireland, India, Israel, Italy, Kazakhstan, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Malaysia, Mexico, Moldova, Montenegro, New Zealand, Norway, Oman, Poland, Portugal, Qatar, Romania, Russia, Saudi Arabia, Slovakia, Slovenia, South Africa, South Korea, Singapore, Spain, Sweden, Switzerland, Thailand, Turkey, Ukraine, UAE, United Kingdom, Uruguay, Uzbekistan, Vietnam.
 

metahuman

Intern
23 септември 2019
41
22
Гледавте некој? :D

Немам и јас којзнае какви познавања од тематикава, ама мислам дека направија каша-попара со информациите. Знаејќи каква публика го гледа Јанко, има три дена главата да им чади. На крај се подизнервира Јанко. :ROFLMAO:

 

alekso666

Gaining Experience
6 декември 2013
93
110
Skopje
alekso666's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 1800X (OC-3.9) & CM Nepton 240M - Water Cooling
Motherboard
ASRock X370 Taichi AM4
Storage
SSD-Corsair Force LX 256GB(OS), 2 SSD RAID 0-Samsung 850 EVO 500GB(1TB), WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard 850W
RAM
G.SKILL DDR4 TridentZ Series 32GB (2 x 16GB)
Video card
Gigabyte GeForce GTX 1070 XTREME Gaming
Case
Cooler Master Storm Enforcer
Mouse
Bloody R8 Wireless 1ms 3200-DPI
Keyboard
Genius Full speed Pro Gaming MANTICORE 1ms (Full-Color Backlight,Eight Macro Keys, 2 USB Ports)
Audio
Headphones Kingston HyperX Cloud
Monitor
ASUS PB287Q True 4K UHD-1ms, 28-inch, pixel density 157 PPI, 10-bit
OS
Windows 10 Pro 64bit ®
Дечки има тема посебна за хрдвер за копање или овде може да потпрашам?
Ме интересира за кај нас добри матични со повеќе GPU слотови за копање крипто валути ?
 
Последна промена:

DeepImpact

Gaining Experience
8 ноември 2017
216
71
cryptobrokerskopje.wordpress.com
Predupreduvanje do site sto naracale ledger zadnji godina, dve.

Pocna da kruzi izmama vi se javuva lice od ovoj broj

+38975960131 i se pretstavuva kako novinar od financial times da znaete deka ima losi nameri i blokirajte go ako vi se javi

Prasuva banalni prasanja da otkrie info za vas a vi pusta prikazna deka saka da napise artikl za Erata na kripto
 

Heruvin

Gaining Experience
5 ноември 2010
122
88
Епа другар секој брокер има различен пристап ти си добил margin call.
Парите се кај брокерот си ги изгубил зашто си отворил поголема позиција и не си можел да ја покриеш.
Благодарам на одговорот!
 

StefAngel

Practice makes perfect
28 ноември 2015
2,251
1,470
Predupreduvanje do site sto naracale ledger zadnji godina, dve.

Pocna da kruzi izmama vi se javuva lice od ovoj broj

+38975960131 i se pretstavuva kako novinar od financial times da znaete deka ima losi nameri i blokirajte go ako vi se javi

Prasuva banalni prasanja da otkrie info za vas a vi pusta prikazna deka saka da napise artikl za Erata na kripto
Пушти им слики од мачките, NFT и мемиња
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,120
Мислења
838,772
Членови
29,029
Најнов член
ivanaivaivana
На врв Дно