1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од dejan_str, 22 Јули 2011.

 1. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,790
  1,165
  28 ноември 2015
  Машко
  Како ви иде месецов кај мене екстра :)
   

  Прикачени датотеки:

  • binance.png
   binance.png
   Големина:
   40.5 KB
   Прегледи:
   108
  На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
 2. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,180
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
 3. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,180
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
 4. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,790
  1,165
  28 ноември 2015
  Машко
 5. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,180
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
 6. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,180
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
  [​IMG]
  darth maul candle на $9000
   
  На StefAngel и Avid им се допаѓа ова.
 7. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,790
  1,165
  28 ноември 2015
  Машко
  Само алгоритами тргуваат на 1 минута :)
   
 8. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,180
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
  darth maul се покажа како добар индикатор моментална цена $6070
  Screenshot_20200312-142509_Chrome.jpg
   
 9. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,174
  3,900
  5 Декември 2009
  Машко
  Машала, ова е голем дроп на цените...
  Етх:126, бтц:5690....

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
  На MacRazor му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,567
  3,994
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Види ја целата економија :D
   
 11. MacRazor

  MacRazor
  Gaining Experience

  108
  50
  15 ноември 2017
  Машко
  Да удриме другари на купување. Вадете доларите од паркет!
   
 12. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,180
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
 13. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  193
  58
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
 14. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,790
  1,165
  28 ноември 2015
  Машко
 15. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,180
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
  Ќе покаже времето. Него каков е планот сега после крашот?
   
 16. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,790
  1,165
  28 ноември 2015
  Машко
  Има доста купувачи нема продавачи.
  Сите се спремат за халвинг, јас се спремам за преполување на цената :)
   
 17. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  510
  370
  9 Февруари 2012
  Машко
  Kakvo prepolovuvanje? Mislis da padne na pola od sto e sega?
  Nema sansi.
  Koj moze sega neka kupi I neka hodla.
  Bull za 2 meseci.

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
 18. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,409
  1,869
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Очекуваш цените уште да паднат?
  Лонг ран мислам дека и сега да се купи е ок ама ако имаш некој инсајт дека пак би можело да има драстичен пад пиши :)

  Едит: Ако го следиме црното злато а не корона индикаторите се дека и натаму ќе паѓа цената ...
   
 19. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,656
  10,904
  23 oктомври 2012
  Машко
  Типувам дека ке падне до 4000 а можеби и 3500. 3500 е малку лонг шот, ама 4000 е сигурен тип.
   
 20. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,180
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
  Веќе падна на $3637 по неколку минути се врати на 5200
   
  На shifty му/ѝ се допаѓа ова.
 21. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,790
  1,165
  28 ноември 2015
  Машко
  А карактеристика за бул маркет е ?
  Фундаментална причина дека после халвинг мајнерите нема да исчистат залиха на биткоини.
  Многу булиш сентимент во рецесија .
   
  На shifty му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  510
  370
  9 Февруари 2012
  Машко
  karakteristika na sledniot bull, odnosno stabiliziranje na cenata ke bide stop na panicnoto prodavanje rezultirano od zatisje na pandemijata.
   
 23. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,790
  1,165
  28 ноември 2015
  Машко
  Другар влегуваме во рецесија.
  Прашај дали ќе ти прифати комшијата биткоин или денари.
   
 24. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,656
  10,904
  23 oктомври 2012
  Машко
  Денари, во секое време.
   
 25. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  510
  370
  9 Февруари 2012
  Машко
  A zosto taa recesija? Znaci pak se vrakjame na moeto, stom koronava pomine, se se vrakja vo normala.
  Druze neznam tebe koi ti se komsii, ama na moite ako im recam "kripto" ke mislat gi pcujam.

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...