1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од dejan_str, 22 Јули 2011.

 1. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,858
  1,218
  28 ноември 2015
  Машко
  Излегува на берза 0,01 сега е 9800.
  Инвестираш 1000 добиваш 98 000 000 :)
  Се вика биткоин
   
  На StalkeR, DonFrozex, Викса и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,260
  2,758
  21 Јануари 2011
  Машко
 3. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,858
  1,218
  28 ноември 2015
  Машко
  Ако ги следиш моите анализи 10800 :)
   
 4. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,858
  1,218
  28 ноември 2015
  Машко
 5. vlatko175

  vlatko175
  Gaining Experience

  271
  105
  15 Јули 2008
 6. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  198
  59
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
  If you have gold, start building up bitcoin reserves," Tyler Winklevoss, who cofounded bitcoin and crypto exchange Gemini with his brother in 2014, told attendees at the Crypto Finance Conference today in Switzerland. "We think bitcoin will disrupt gold."


  As Bitcoin Roars Into 2020, The Winklevoss Twins Make Wall Street Warning

  Продавам, откупувам бтц, етх, усдт, ригови, асици(инфо инбокс)
   
 7. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,438
  875
  12 Април 2017
  Машко
  Aaah, that's why it's called Gemini.
   
  На DeepImpact му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  198
  59
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
  Da :)
   
 9. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,858
  1,218
  28 ноември 2015
  Машко
 10. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  198
  59
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
 11. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  198
  59
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
  Ako na nekoj mu treba pomos za vadenje tuka sme ja, goran zoran i nekoi mineri da vi izlezeme vo susret dodeka ne se pojavi alternativa na ovaa kartica :)
   
  Последна промена: 11 Февруари 2020
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 12. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,480
  1,965
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Што значи ова дека дефинитивно ги затвараат? Предолго издржаа за да бидат скем или пак тек сега да ги таргетираат за фрод ... чудно ми е.
   
  На DeepImpact му/ѝ се допаѓа ова.
 13. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  198
  59
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер

  Mozebi, a mozebi i e privemeno dodeka ne se sredat.
   
 14. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,858
  1,218
  28 ноември 2015
  Машко
  Револут иќи немаш гајле :)
   
 15. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  198
  59
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
  https://www.revolut.com/help/getting-started/verifying-identity/what-countries-are-supported/
  Bugarski treba mislam :)

  We are currently only supporting legal residents in the European Economic Area (EEA), Australia, Canada, Singapore, Switzerland, and the United States. The EEA includes:

  Austria, Belgium, Bulgaria, Croatia, Republic of Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Ireland, Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, and the United Kingdom.

  We are launching across the world soon, so stay tuned!
   
 16. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,858
  1,218
  28 ноември 2015
  Машко
  Така де но ако работиш во Германија и си регистриан на адреса можеш и така.
  Немаше никаков проблем.
   
 17. StalkeR

  StalkeR
  Unbeatable

  4,214
  4,087
  5 Декември 2009
  Машко
  Добив и јас пред брзо известување за ова. Најверојатно е привремено, се надевам односно...
   
 18. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,858
  1,218
  28 ноември 2015
  Машко
  Не тоа финса е закон што важи за во ЕУ мислам и дека е создаден за да се спречи перење пари и избегнување данок преку крипто.
   
 19. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,260
  2,758
  21 Јануари 2011
  Машко
 20. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,858
  1,218
  28 ноември 2015
  Машко
  На goranzoran и DeepImpact им се допаѓа ова.
 21. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  589
  420
  9 Февруари 2012
  Машко
  Sakam da prodadam ETH i Shard Coin pisete poraka.
   
 22. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  198
  59
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
 23. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,260
  2,758
  21 Јануари 2011
  Машко
 24. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  198
  59
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
 25. MacRazor

  MacRazor
  Gaining Experience

  116
  51
  15 ноември 2017
  Машко
  3 сосема доволно се...
   

Сподели

Вчитување...