1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од dejan_str, 22 Јули 2011.

 1. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,683
  1,099
  28 ноември 2015
  Машко
  Spoiler alert you can't mine bitcoin with gpu
   
 2. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,406
  3,737
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Neli gleas deka e sarkasticen :D
   
  stefan_off, farkizz, DeepImpact и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  922
  1,110
  9 Јуни 2011
  Машко
  Мислам дека убаво ве истрола човекот :D
   
  farkizz, tupacan, barneymk и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. Bravo

  Bravo
  Gaining Experience

  207
  317
  12 Декември 2015
  Машко
 5. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  169
  52
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
  Tako je :)
   
 6. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  169
  52
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
  Slucajno ako se uozbili :)
   
 7. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,455
  13,615
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Препорачајте нешто за копање под мишки.
   
  aleksuperior, efto и на causevd им се допаѓа ова.
 8. efto

  efto
  Gaining Experience

  290
  251
  19 Април 2007
  Копакабана, да се заплакнеш малце.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 9. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,455
  13,615
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Фала, за другар прашувам.
   
  На efto и GGTT1 им се допаѓа ова.
 10. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,915
  2,491
  21 Јануари 2011
  Машко
 11. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,683
  1,099
  28 ноември 2015
  Машко
  На корнот му е времето. Бутерко ќе чека :)
   
 12. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,915
  2,491
  21 Јануари 2011
  Машко
  Bitcoin, Gold, Oil
   
  На DeepImpact му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  499
  212
  14 Април 2012
  Машко
  Едно нубско прашање имав на coinbase bitcoin меѓутоа купив електронеум пред 2 год ама не знам на која берза купив ми помогна еден познаник. Дали има начин да видам кај сум купил?
   
 14. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  415
  343
  4 oктомври 2011
  Машко
  Види тука coinmarketcap.com и отварај ги берзите една по една, ваљда ке се сетиш.

  Sent from my Oneplus 7 Pro using Tapatalk
   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Викса

  Викса
  On your way to fame

  518
  647
  12 Март 2011
  Машко
  Ако си префрлал од коинбејс види трансакцијата на која адреса си ја пратил и ќе видиш на кое место ти се.
   
 16. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  499
  212
  14 Април 2012
  Машко
  Како код е не пишува каде.
   
 17. Викса

  Викса
  On your way to fame

  518
  647
  12 Март 2011
  Машко
  Тој код не е TX односно број на трансакцијата ? Провери го во некој блок експлорер за биткоин.
   
 18. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  499
  212
  14 Април 2012
  Машко
  Проверувам и пак истите кодови ми дава не ми дава информација што кај е..
   
 19. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,406
  3,737
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Prati mi ss vo poraka da vidam za sto stanuva zbor.
   
 20. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  714
  1,045
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Незнам кој те убедил да ја купиш таа глупост, ама ако пред две години си сменил 1000 евра биткоин во Електронеум, сега имаш околу 50 евра електронеум. Чисти скем. За 2 години спрема Биткоин е паднат 95% така да и парите што си ги имал од биткоин се паднати за 95%
   
 21. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  499
  212
  14 Април 2012
  Машко
  Не се толку пари, имав еден експерт познаник и така земав..
   
 22. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,280
  1,720
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  А каде е експертот сега? Една од берзите каде продадов јас ETN беше криптопиа ама веќе пропадна таа ...

  Точно, до одредено ниво, не би ги нарекол чист скем бидејќи сеуште се активни и работат но они на почеток ги изиграа сите инвеститори и копачи со тоа што го продадоа коинот на ASIC мајнинг компаниите и почнаа да штампаат огромни количини и со тоа го девалвираа коинот ...
   
 23. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  169
  52
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
  Hosting vo Kina so detalen ROI plan i nabavka, ili samo nabavka na uredi za mining.  Screenshot (46).png Screenshot (47).png Screenshot (55).png  Купувам/Продавам БТЦ/ЕТХ/УСДТ
   
  На causevd му/ѝ се допаѓа ова.
 24. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,915
  2,491
  21 Јануари 2011
  Машко
 25. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  169
  52
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер

Сподели

Вчитување...