1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од dejan_str, 22 Јули 2011.

 1. Manman

  Manman
  Intern

  3
  1
  15 Јули 2016
  Carina e 1% a ddv 5%, problemot e kako da se donese na fizicko lice deka plakjanjata se preku btc
  Sent from my SM-N960U using Tapatalk
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  711
  1,045
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  ке им кажеш дека ти се поклон, дека немаш фактура, и ќе ти ги царинат по интернет цена, каталог. Царина ти е 5 плус 18 данок, не го рачунаат по компјутерска компонента, туку како готов производ (ссд, лаптоп)
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  169
  78
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер

  Tesko bez firma nad 2, najdi prijatel sto ima firma i uvezuva elektronika ili dogovori se so spediter, carinski agent da ti ja sredi celata rabota.
   
 4. Manman

  Manman
  Intern

  3
  1
  15 Јули 2016
  Ama pak i firma da najdam kako ke platam so BTC?
  Sent from my SM-N960U using Tapatalk
   
 5. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  169
  78
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
  Na Bitmain mozes i bankarski da platis a ako veke preferiras btc najdi si agent i dogovori se.
   
 6. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,657
  1,084
  28 ноември 2015
  Машко
  Btc fractal IMG_20191119_225025_177.jpg
   
  На causevd му/ѝ се допаѓа ова.
 7. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,657
  1,084
  28 ноември 2015
  Машко
 8. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  169
  78
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
  Продавам, откупувам криптовалути (биткоин,етер, усдт итн)
  продажба/набавка/хостинг на асиц минери (с9,т17,с17,м21с)
   
 9. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  918
  1,107
  9 Јуни 2011
  Машко
  Имам некои 130$ кои треба да ми бидат исплатени во BTC/LTC.
  Некој доброволец да ги уновчи, а да врати на трансакциска сметка денарчиња?
   
  На causevd му/ѝ се допаѓа ова.
 10. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,657
  1,084
  28 ноември 2015
  Машко
  Live now. Ако сака некој да дознае за цените за крипто слободно нека дојде на лајвстрим.

  View: https://youtu.be/SnEHAdQoXXE
   
 11. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,314
  20 Февруари 2011
  Машко
  278BD727-20F1-4B39-A0EE-3B11068B5DC3.jpeg Ako ima zainteresirani za novi Antminer S17 50THash neka me kontaktira, moze plakanje preku BTC ili kesh. Za cena pisete mi Privatna Poraka.
   
  Последна промена: 19 Декември 2019
 12. MacRazor

  MacRazor
  Intern

  84
  27
  15 ноември 2017
  Машко
  Дали може да се користи после 6 месеци како разладно средство, т.е. еден вид клима за голубарник. Во лето, дунеците слабо ми летаат поради горештините!!
   
  На Avid, damil, igor_igor и уште 3 други им се допаѓа ова.
 13. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,657
  1,084
  28 ноември 2015
  Машко
  Може за чавки да бркаш од населба
   
 14. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  169
  78
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
 15. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  410
  339
  4 oктомври 2011
  Машко
  Купувам BTC во вредност од $200 по цена од CMC (Coinmarketcap). Плаќам преку банка или Пејонир.
   
 16. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,657
  1,084
  28 ноември 2015
  Машко
 17. Vinter108

  Vinter108
  Intern

  45
  13
  12 Август 2015
  Машко
  На Avid и Sludge.Factory им се допаѓа ова.
 18. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,657
  1,084
  28 ноември 2015
  Машко
  Ако знаеш подобро бујрум.
   
 19. Vinter108

  Vinter108
  Intern

  45
  13
  12 Август 2015
  Машко
  Не знам ама и не се праам паметен дека знам.
   
 20. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,657
  1,084
  28 ноември 2015
  Машко
  Никој не те форсира да читаш. Не си врзан само за мене.
   
 21. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,891
  2,473
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  На продажба ripple во вредност од $10200
   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 22. damil

  damil
  On your way to fame

  705
  696
  2 Јануари 2015
  Машко
  Дечки, сакам да почнам да копам биткоини, за колку време можам да ископам 1 коин? Машината е i5 so 8GB ram и intel графичка.

  Не ми е цел да се збогатам како некои од вас, ама да има за пристоен живот, до кај 1000 евра месечно.

  Компјутерот би го оставил да работи цело време, имам другар у едно село, они не плаќаат струја таму.
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 23. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,073
  958
  4 Февруари 2014
  Машко
  Со тоа чудовиште не би ме изненадило ако заработуваш и 3000 евра месечно, само не го оставај компјутерот да работи цело време, остави да има некое коинче и за другите.
   
  На stefan_off, CBB_6, joBs0 и уште 11 други им се допаѓа ова.
 24. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  900
  714
  29 Март 2011
  Coins се копат со Графичка АМД или Нвидиа а не со интегрирана The Best GPUs for Mining in 2019

  Nvidia GeForce RTX 2080 Ti.

  Nvidia GeForce RTX 2060.

  Nvidia GTX 1080 Ti.

  Nvidia GTX 1070 Ti.

  Nvidia GTX 1070.

  Nvidia GTX 1060.

  AMD Radeon VII.

  AMD Radeon RX Vega 56.

  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
 25. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,891
  2,473
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Има s17 ки ако сакаш да копаш во село.
   
  На DeepImpact му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...