1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од dejan_str, 22 Јули 2011.

 1. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,267
  3,560
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Od kaj ti tekna sea ovoa ? I taa mala suma sto ke ja prefrles ke se gleda od koj novcanik e prefrlena. Taka da ako nemas iskustvo so transakcii podobro kjuti si . Sekogas pri sredba so decki treba da pokazaat licno pari a voedno adresata kaj sto ke prefrlas btc/ostanato kripto da go otklucaat toj wallet pred tebe.
   
  На DeepImpact му/ѝ се допаѓа ова.
 2. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  394
  308
  4 oктомври 2011
  Машко
  Абе паметњаковиќ зошто секогаш се уфрлаш вака. Имам искуство со трансакции и не се прави дека многу разбираш. Ова беше чисто добронамерен совет бидејќи имаше луѓе што продаваа минимални суми а доаѓаа со доста голема сума во нив.

  И што дека се гледа од кој новчаник се префрлени, демек ке го хакнат или ке откријат нешто?

  Јас зборувам за следново :

  Имаш 10 БТЦ и ти треба некоја ситна пара да речеме 0.1 БТЦ сакаш да продадеш. Се договарате и нормално нема да идеш со новчаник од 10 БТЦ во тебе туку само со 0.1 БТЦ за ако се деси нешто барем да ги прежалиш.

  Sent from my Oneplus 7 Pro using Tapatalk
   
  Banjifiko, Futurelakimens и на -={K-O-R-U-N}=- им се допаѓа ова.
 3. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,267
  3,560
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Sekojdnevno pravam transakci. I srekjavam razni vidovi luge i pogorenavedenoto ne ti drze voda.
   
 4. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,267
  3,560
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  P.S toj sto e mudar da prodava mali kolicini ke gi cuva na wallet na berza. Barem tamu ne se gleda kolku kolicina imas :)
   
 5. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,598
  4,528
  23 Јуни 2015
  Машко
  @Pane24 Не ја сваќаш поентата.
   
 6. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,839
  2,436
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  И ја не ја сфаќам поентата? :annoyed:
   
  На spase99 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,267
  3,560
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Poentata e da gi naprave prevaranti tie sto otkupuvaat kripto i da mu zirkaat kolku imaat na walleti , pa potoa cela armija doma da mu pustat za da mu go opljackaat walletot. Makedonska rabota...
   
 8. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,598
  4,528
  23 Јуни 2015
  Машко
  Тоа си е негово мислење. Не реков ништо друго.
   
 9. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,521
  999
  28 ноември 2015
  Машко
 10. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  155
  73
  8 ноември 2017
  Машко
  Da pametno resenie i prevencija.
   
 11. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  155
  73
  8 ноември 2017
  Машко
  Ova e osobeno bitno
   
 12. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,521
  999
  28 ноември 2015
  Машко
  Вистински пари долари базиранажи на воздух и принтање пари
  Каква лага бтц вреди 8к сега
   
  На Sly25 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  394
  308
  4 oктомври 2011
  Машко
  Не вреди да му се објаснува на таков кој што веќе го "знае" целиот "СКЕМ" со БТЦ.
   
 14. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,800
  5,002
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Пане брат ми, не кревај параноја кај/меѓу членовите. Адреса од бтц дава информација дека е само адреса од новчаник и ништо повеќе.
   
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,267
  3,560
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Кај виде дека кревам параноја јас .
  Јас само демантирам.
  И добредојде назад :p
   
 16. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  155
  73
  8 ноември 2017
  Машко
  Продавам, откупувам криптовалути(БТЦ, ЕТХ, УСДТ, УСДЦ)
  Продавам, откупувам ригови, графички карти, асик минери
  Хостинг за мајнери
   
 17. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,839
  2,436
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
 18. Dimitar77

  Dimitar77
  Gaining Experience

  97
  114
  23 Август 2017
  Машко
  Coinomi wallet изгубен пасворд, има ли шанса да се смени?
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Successful

  Successful
  Intern

  1
  2
  30 oктомври 2019
  Машко
   
  На SuperMitre и dejan_str им се допаѓа ова.
 20. SuperMitre

  SuperMitre
  Gaining Experience

  34
  60
  27 Септември 2017
  Машко
  Историја :)
   
  На lakiodsk и dejan_str им се допаѓа ова.
 21. Manman

  Manman
  Intern

  3
  1
  15 Јули 2016
  Здраво момци, едно прашање во врска со купување mining опрема од bitmain.
  Сакам да порачам неколку s17 па ме интересира доколку ги платам во BTC каква ке биде процедурата тука за увоз, дали ке можам да нарачам над два mineri и како иде со физичко лице купувањето и царинењето. Дали е возмозжно дека нема да има што да прикажам (извод од банка или трансакција).
  Пред некоја година порачав два и пројдоа само со ivoice od bitmain, но нашава држава нонстоп мења закони па ако ижате било каква информација би било топ. Фала однапред

  Sent from my SM-N960U using Tapatalk
   
 22. MacRazor

  MacRazor
  Intern

  78
  27
  15 ноември 2017
  Машко
  Jас нарачав и донесов од Холандија S9-ка пред 2 години. Најлошата одлука икад направена!!!
   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 23. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,521
  999
  28 ноември 2015
  Машко
  Давачки до плафон?
   
 24. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  120
  60
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Баш ме интересира што ќе одговори членот и колку царина побараја. Xs max највероватно и јас ќе го земам по пошта, се тресам :D
   
 25. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,521
  999
  28 ноември 2015
  Машко
  Ако ти го царинат како компјутерска опрема плаќаш само 5% данок, ако е друго 18+15%
   
  На krashot му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...