1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од dejan_str, 22 Јули 2011.

 1. Crazy

  Crazy
  Gaining Experience

  277
  164
  29 oктомври 2016
  Машко
  На DeepImpact му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DeepImpact

  DeepImpact
  Intern

  84
  23
  8 ноември 2017
  Машко
  Jaki se ej i ova i toa so pasosite :)
   
 3. krema

  krema
  Professor

  7,238
  6,875
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не се за потценување нашите ни соседи!
   
  На DeepImpact му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DeepImpact

  DeepImpact
  Intern

  84
  23
  8 ноември 2017
  Машко
 5. Dizni

  Dizni
  Intern

  3
  0
  28 oктомври 2018
  Машко
  Imam edno prasajne Binance ne iskluci od nejziniot spisok za trguvajne so kriptovaluti ,koja druga platforma bi se odbrala normalno so dobar volumen vo trguvajneto na den od valuta
   
 6. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,749
  2,414
  31 oктомври 2012
  Машко
  Невработен
  kraken , bitrex , cex ...
   
 7. Dizni

  Dizni
  Intern

  3
  0
  28 oктомври 2018
  Машко
  Imaat li dovolen volumen

  A sto mislite za Okex,Huobi,Bibox gi ima mnogu ,na del od ovie gi najdov alt coinite za trguvajne , po volumen Okex e 2ra posle Binance ima.li nekoj iskustvo so ovie platformi mislejne mozi i e prifateno za razgleduvajne.
   
  Изменето од модератор: 3 Декември 2018
 8. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  575
  337
  28 ноември 2015
  Машко
  Тргуваш или холдаш?
   
 9. Dizni

  Dizni
  Intern

  3
  0
  28 oктомври 2018
  Машко
 10. gOJDO

  gOJDO
  Guru

  7,421
  8,784
  23 Јануари 2008
  Манга
  Ќе почне ли пак работава со копањево или тешко?
   
 11. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  575
  337
  28 ноември 2015
  Машко
  2020 :) Bitcoin halving.
   
 12. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,749
  2,414
  31 oктомври 2012
  Машко
  Невработен
  Sea treba da se istresat kitovite na berza da ni gi nakupat iskopanite koini za dzabalak, pa da vlezat i nvidia i amd vo igra da najdat nacin kako da ne otarasat od 580kite i da ni sitnat ponov model za kopanje pa na kraj sme nie vo lanecot na kopanje kako zrtvi na golemcite .
   
  На stefan_off и igor_igor им се допаѓа ова.
 13. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,108
  2,747
  2 Септември 2012
  Машко
  Штом StefAngel ги продаде мајнерите толку е луѓе, the end coming... :p
   
  На Zippo му/ѝ се допаѓа ова.
 14. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  575
  337
  28 ноември 2015
  Машко
  Нах него кој издржи причаче
   
  На prichina му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,749
  2,414
  31 oктомври 2012
  Машко
  Невработен
  Оти бе стеф... Обезбеди барем фрее топлина по домовите за зимово и ќарот собирај го настрана :D
   
  На stefan_off и Deksa им се допаѓа ова.
 16. Trcaj Petko

  Trcaj Petko
  Intern

  20
  9
  6 Декември 2017
  Машко
 17. DeepImpact

  DeepImpact
  Intern

  84
  23
  8 ноември 2017
  Машко
 18. NENO19

  NENO19
  Intern

  21
  21
  30 Јануари 2011
  На User12 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. xristijanGTI

  xristijanGTI
  Gaining Experience

  234
  244
  7 Март 2011
  Машко
  Студенат
  Во Зимбабве е легално, заминав ја натаму...што да се каже на некој не му одговара и му се може тоа е....
   
 20. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  575
  337
  28 ноември 2015
  Машко
  Што да кажеме повеќе него тоа што е веќе кажано, кој си ја разбира технологијата и бил од почетокот сега е милионер.
  А тоа што владата спроведува таква политика е само за нејзиното добро не за народот, кој се што знае дека денарот е поврзан со еврото и е стабилен а таа стабилност не може уште многу долго да стои со кризава на Еврозонава.
  Како што пиша во цитатот владата се плаши од технолошки прогрес и ги штити банките и затоа сервиси како пејпал се блокирани.
   
 21. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,749
  2,414
  31 oктомври 2012
  Машко
  Невработен
  Prodavam 2.9ETH po cena od 80e od parce
   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 22. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  575
  337
  28 ноември 2015
  Машко
  Прашање до админите е дали би сметало да се отвори тема за тргување користење ТА (Техничка анализа) :)
   
 23. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,777
  4,948
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Bitcoin ABC т.е. Bitcoin Cash, ако сакаш такви коинчиња....само чекај да видиме како ќе испадне Law сутот врз нив од страна на Крег Врајт...па после земи. Батали SV...
  Tron земи исто така, Cardano, XRP, Stellar...LUXcoin
   
 24. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  575
  337
  28 ноември 2015
  Машко

Сподели

Вчитување...