1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од dejan_str, 22 Јули 2011.

 1. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  718
  327
  12 Април 2017
  Машко
  Bakkt е продукт на компанија која постои од 2000-та година, е во Fortune 500 и има стекнато доверба со нивните корисници.
   
  Последна промена: 1 ноември 2018
 2. martin17

  martin17
  Gaining Experience

  90
  90
  2 Септември 2013
  Машко
  И?
   
 3. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  718
  327
  12 Април 2017
  Машко
  Па ако имаш нешто паметно да додадеш, кажи...
   
 4. krema

  krema
  Professor

  8,369
  7,991
  24 Јуни 2009
  Машко
  И добро,
  ќе се качи или ќе издише?
   
 5. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ке станеме сите богати ако ги продадеме риговите по цена што ги купивме :)
   
  stefan_off, krema и на Oktar им се допаѓа ова.
 6. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  718
  327
  12 Април 2017
  Машко
  Или можеш да копаш некој микрокап како Zero и кога ќе порасне х20 да бидеш во голем прфит.
   
 7. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Јас веќе ископав огромен број на RVN , PGN , Doge , ELE , CLO и т.н ама сметкиве за струја кажуваат да не си играм многу играчки со скам коини :)
   
 8. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  710
  427
  28 ноември 2015
  Машко
  Така се викаше за CME futures и гледам кај догура :)
   
 9. krema

  krema
  Professor

  8,369
  7,991
  24 Јуни 2009
  Машко
  Дај боже. :)
   
 10. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  718
  327
  12 Април 2017
  Машко
  Исто така и порасна заради тоа, не?
   
 11. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  718
  327
  12 Април 2017
  Машко
  Doge и Callisto дефинитивно не се скам коини, а најверојатно и другите, само што се со поголем ризик. Јас не копам, али често си купувам коини со мал маркет кап. Немам ништо од голем маркет кап во портфолиото.
   
 12. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  710
  427
  28 ноември 2015
  Машко
  Не пиј хопиум, вака ќе остане долг период, 2019 април нов циклус.
   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  718
  327
  12 Април 2017
  Машко
  Е ај да видиме што ќе биде. Викаш БТЦ ке стане stablecoin?
   
  Последна промена: 2 ноември 2018
 14. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  710
  427
  28 ноември 2015
  Машко
  Ако ти си кит што би сакал повеќе да направиш?
  Да ја паднеш цената и да купиш повеќе или да ги продадеш на повисока цена?
   
 15. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  718
  327
  12 Април 2017
  Машко
  Па прво првото а после и второто.
   
 16. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  781
  672
  27 Април 2010
  Машко
  Јас да ве поздравам сите и заблагодарам за добрите информации кои ги оставате и да ги известам порано имаше некои купци од мене што купувааа БТЦ ако им е потребно слободно нека ми пишат приватна порака.

  Ситно не продавам од 200 300$ нагоре со тоа што да напоменам испод цена не го давам купувате 300$ добивате 300$ немојте да ми пишувате приватни пораки вакви :

  Сакам да купам 300$ ама ти давам 280$ т.е да имате ќар од мене тоа нема да се деси ќе си седи на сметка :)

  Благодарам однапред
  Поздрав
  Зоки
   
 17. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  710
  427
  28 ноември 2015
  Машко
  Другар никој не профитира од тебе ти да ги извадиш кеш парите од АТМ ти земаат 3%, а од кога ЛеоПеј нема во МКД и други сервиси тешко дека некој ќе ти прифати со тие услови. Пример јас имам бг пасош и можам да продавам и купувам на берза ама за секој приход јас треба да платам 10%.
  Така што од 3-5% е прифатливо.
   
 18. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  781
  672
  27 Април 2010
  Машко
  Јас те разбирам потполно и затоа ти кажувам општо се дека јас си имам купци и од други држави не ми е проблем и не се брзам но....да не навлагам длабоко тука не е место на овој форум да се објаснувам што како, јас само знам дека имав купци и од тука на големи суми кои беа презадоволни од мене ради довербата и работи кои некој човек ги разбира, а некој не тоа ми беше целата поента.Иначе благодарам на твојот одговор али сепак јас не го продавам на начин каде што јас губам пари или пак да губи купецот тоа е целата поента што сакам да ти ја доловам бидејќи некои кои купуваат од мене од други држави ми вика подобро ми е да платам за трансферот на парите на тебе дали е преку WU , moneygram или други ситници него да купуваат од некои други компании и глупости.
   
 19. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  710
  427
  28 ноември 2015
  Машко
  Имаш на localbitcoins.com ако сакаш да продадеш кеш.
  Нормално дека и двете страни треба да имаат бенефит, но јас не ги подржувам тие што земаат со 10% и нагоре но ги разбирам за нивната логика зашто сепак треба да платиш данок некаде.
   
 20. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  710
  427
  28 ноември 2015
  Машко
  Huston we have a problem. We have a new yearly low of 5500 USD BTC.
   
 21. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  718
  327
  12 Април 2017
  Машко
  Не е страшно, го шортнав малце :oh:

  EDIT: Мислам дека иде и подоле.
   
 22. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  710
  427
  28 ноември 2015
  Машко
  Е убаво мене телефонот ми се расица цел викенд и не можев да играм ништо.
   
 23. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  718
  327
  12 Април 2017
  Машко
  Преку телефон трејдаш?
   
 24. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  710
  427
  28 ноември 2015
  Машко
 25. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  718
  327
  12 Април 2017
  Машко
  Страшно, мора да имаш бекап, пред некое време ги загубив сите кодови, кошмар :(
   

Сподели

Вчитување...