1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од dejan_str, 22 Јули 2011.

 1. ItCEED

  ItCEED
  Intern

  1
  2
  11 Април 2018
  Машко
  Поздрав момци, ме интересира дали некој користел ePayments.com за вадење на BTC, покрај 1.5% пониската цена и ситниот фи за вадење доаѓам до некоја калкулација дека сум у минус некаде 5-6% што според мене е во ред Имав искуство со support-от нивни и момциве личат ОК али коа стануав збор за Крипто скоро сите компании се малце терсене.. Пааа ме занма ваше искуство доколку го имате!
   
  На lakiodsk и Draynor им се допаѓа ова.
 2. DeepImpact

  DeepImpact
  Intern

  68
  19
  8 ноември 2017
  Машко
  Decki veke e spodeleno nekolku pati no eve za tie sto neznaat i imate restrikcii tuka da prodavate ili kupuvate kriptovaluti bilo koi kolicini od pomali pa do pogolemi kako i majning oprema mozete istoto da go storite na slednava telegram grupa.

  Telegram: Contact @cyptomacedonia
   
  На Draynor му/ѝ се допаѓа ова.
 3. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  334
  237
  4 oктомври 2011
  Машко
  /
 4. vikidush

  vikidush
  Intern

  1
  1
  7 Февруари 2017
  Машко
  Јас не го верификував акаунтот ми бара пасош скениран па се мислам дали е безбедно да дадам
   
  На Draynor му/ѝ се допаѓа ова.
 5. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,868
  2,374
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Не е безбедно. Голема веројатност за злоупотреба!
   
 6. van4o

  van4o
  Баниран/a

  21
  16
  31 Декември 2017
  Машко
  значи сите ние што имаме верификувано акаунти со пасоши и лични карти сме на црниот список ?
   
  На Draynor му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Avid

  Avid
  Unstoppable

  2,491
  3,309
  21 Јануари 2009
  Да.
  Но, зависи што мислиш под црн список.
   
  На Draynor и Banjifiko им се допаѓа ова.
 8. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,753
  3,452
  28 oктомври 2008
  RCQ1L7c.gif
   
  Draynor, blackelf и на Avid им се допаѓа ова.
 9. Avid

  Avid
  Unstoppable

  2,491
  3,309
  21 Јануари 2009
  Глумец и пол е овој Џејмс.
   
  На Draynor му/ѝ се допаѓа ова.
 10. DaniElena

  DaniElena
  Intern

  3
  4
  22 ноември 2017
  Машко
  Преку epayments.com имам извадено преку 10000$ во претходниве 2 год преку доларска и евро картица, така да само празни приказни али ок секој си знае за себе... Но нешто побитно ме интересира ... дали некој трејда со ботови сум у план да го земам Профит трејлер дали некој го има користено, или препорака за некој друг... Поздрав
   
  ZzA+-, vikidush, Draynor и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  565
  431
  14 Декември 2013
  Машко
  Почнете Монеро да си копкате. Слушам помалку ѓубриво требало и многу плодови давало.
   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 12. tomi

  tomi
  Guru

  9,921
  8,995
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Истото и мене ме интересира ѕа ботови ако има некој што функционира добро нека сподели
   
 13. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,269
  2,031
  31 oктомври 2012
  Машко
  Невработен
  Gekko
   
 14. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  565
  431
  14 Декември 2013
  Машко
  Имаше еден добар бот за многу добри трејдови. blackelf мислам се викаше, ама trial верзија беше.. :/
   
 15. tomi

  tomi
  Guru

  9,921
  8,995
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Ти затоа си така потпишан ? :)
   
 16. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  565
  431
  14 Декември 2013
  Машко
  По мене го крстија, демек добар трејдер сум бил.
   
  Boldozer, ImTheDude и на prichina им се допаѓа ова.
 17. Crazy

  Crazy
  Gaining Experience

  268
  155
  29 oктомври 2016
  Машко
  Imam btc za prodazba Ako e nekoj zainteresiran pisete mi
   
 18. OrionZ

  OrionZ
  Gaining Experience

  60
  56
  23 Јануари 2015
  Машко
  Не сакам да се мешам во туѓи одлуки околу финансии но мора да ве прашам зошто продавате баш сега кога треба да купувате?
   
  На prichina му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,269
  2,031
  31 oктомври 2012
  Машко
  Невработен
  Сметките од евн некој треба да ги плаќа.
   
  Crazy, StalkeR, blackelf и на уште 1 им се допаѓа ова.
 20. Vinter108

  Vinter108
  Intern

  17
  4
  12 Август 2015
  Машко
  Кузнае како ќе објасниш да чуваш животно осигурителен фонд во крипто портфолио наместо во банка. Не секогаш ставаме пари у банка поради каматните стапки туку поради сигурсноста на средствата. Ако ги ставиш сите пари што ти се во банка во крипто, тогаш според мене си најголемиот идиот на свет.
   
 21. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  437
  259
  28 ноември 2015
  Машко
  Ограбен трезорот на НЛБ во Скопје, вработен однел 2 милиони франци и 270.000 евраMeta.mk
   
  На Trcaj Petko и blackelf им се допаѓа ова.
 22. HocusPocus

  HocusPocus
  Gaining Experience

  880
  468
  3 Јули 2007
 23. cryptomkd

  cryptomkd
  Intern

  9
  4
  5 Март 2018
  Машко
  За да некој го купи, мора некој да ти продаде :p Се шалам, али некоја количина едноставно е испланирана за давање.. Да осетиме и ние некој денар :)
   
 24. van4o

  van4o
  Баниран/a

  21
  16
  31 Декември 2017
  Машко
  јас не сум продал ништо 6 год, и на 20К кога дојде БТЦ бев ладен како шприцер,не продадов ништо,нека продаваат тие што се на мака, јас заработувам доволно за живот и за плаќање на сметките од ЕВН од копањето
   
  На nikigo и stefan_off им се допаѓа ова.
 25. polymath

  polymath
  Intern

  32
  9
  26 Февруари 2018
  Машко
  Браво, сега уште да кажиш дека чуваш само Биткоин и Монеро а не некој други шиткоини, златен ќе бидиш.
   
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...