Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од dejan_str, 22 Јули 2011.

 1. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  176
  80
  12 Април 2017
  Машко
  Најверојатно е скам, но постојат многу скамови кои биле напумпани пред да пропаднат.
   
  На prichina му/ѝ се допаѓа ова.
 2. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,724
  3,092
  5 Декември 2009
  Машко
  Ме интересира што мислите за Tether? Делува како стабилно...

  Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
   
 3. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  176
  80
  12 Април 2017
  Машко
  Tether добија судска покана во деќември, сега е 10ти февруари, најверојатно не е скам, затоа што не се добиле C&D.
   
 4. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,296
  1,590
  10 Септември 2007
  Машко
  Можеби малку офтопик, но каде кај нас може да се најде ватматер?
   
 5. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  176
  80
  12 Април 2017
  Машко
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Dekoo

  Dekoo
  Intern

  28
  10
  7 Февруари 2008
  Или да ми помогне некој со cex.io ... заглавуем на Please enter cvv code... дал е баг од нивна страна не знам... полудев од нервоза...
   
 7. Pane24

  Pane24
  Practice makes perfect

  3,172
  1,950
  31 oктомври 2012
  Машко
  Невработен
 8. Dekoo

  Dekoo
  Intern

  28
  10
  7 Февруари 2008
  Bump !!!
   
 9. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  176
  80
  12 Април 2017
  Машко
  Интересна работа, овој пост ми покажува "пред 41 минута", постод пред него "денес во 2:59", сега 3:03

  Треба да ти биде верификувана картичката и идентитетот.
   
 10. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  176
  80
  12 Април 2017
  Машко
  Прашај во локална железара.
   
 11. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  176
  80
  12 Април 2017
  Машко
  Фикснато.
   
 12. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,724
  3,092
  5 Декември 2009
  Машко
  Цареви!
  [​IMG]

  Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
   
  На farkizz, psyside, borcep и уште 3 други им се допаѓа ова.
 13. artweb

  artweb
  Gaining Experience

  799
  272
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Мене ми изгледа како превара.
  На графикот на што е на коинмаркеткап, цената во биткоини паѓа, маркеткап-от многу расте, а цената во долари цело време иста.
  Тоа е вон секоја логика. Тоа укажува дека ја основачите ја манипулираат вредноста.
   
 14. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  176
  80
  12 Април 2017
  Машко
  Да имаше прочитано малце за Тетер, ќе знаеше дека тоа е поентата на таа валута. Да служи како излез од крипто, без да претвориш во кеш.
  Маркет капот расте бидејќи тие служат исто така како влез ви крипто, правиш банк трансфер и ти даваат исто толку Тетер.
   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 15. artweb

  artweb
  Gaining Experience

  799
  272
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Не е спорно маркет капоот што расте, спорно е што цената не расте. Отвори ќе видиш дека цело време е 1 долар.
  Како што знаеш (ако знаеш) цената за виси од побарувачката, во случајот имаме нагло зголемена побарувачка, а цената останува иста.
  Која е поентата, маркеткапот да се зголемува, а цената да останува иста?
  Ако цената не расте зошто јас би купувал тетер?
   
 16. artweb

  artweb
  Gaining Experience

  799
  272
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Кили би рекол "Немој да ме јебеш";)
   

  Прикачени датотеки:

 17. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  2,267
  2,028
  24 Септември 2012
  Страшен муабет.
   
  stefan_off, Викса, iface и на уште 1 им се допаѓа ова.
 18. iface

  iface
  Gaining Experience

  85
  100
  9 Септември 2011
  Машко
  Абе друже вака сега, ако BTC ќе паѓа ти ќе го продадеш и ќе го купиш во USDT(Tether), а после кога ќе е паднато BTC ќе го купиш него и ќе направиш профит кога ќе скокне цената на BTC. USDT е неутрална зона кај што не идеш ни у "+" ни у "-", и те молам истражи прво какви можности дава USDT пред да пишуваш дека е манипулирано, исто така кога BTC паѓа и сите други коини ги влече надоле освен USDT. И самото име кажува се "USDT". Кој разбра разбра идеме понатаму.
   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Bobi-MK

  Bobi-MK
  Intern

  42
  26
  2 oктомври 2017
  Ја разбрав.
  Вози ... :)

  Sent from my GT-S7390 using Tapatalk
   
  На iface му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  176
  80
  12 Април 2017
  Машко
  За да не вадиш пари на твојата сметка, наместо тоа, купуваш Тетер и кога поминува бурата пак си ѓи претвараш во БТЦ и не губиш ништо.
   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 21. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  2,267
  2,028
  24 Септември 2012
  Пиј си каве, пиј си тутун, коино' сам ќе порасне.
   
  На lakiodsk, artweb, SiPy` и уште 4 други им се допаѓа ова.
 22. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,100
  513
  2 ноември 2012
  Машко
  Сакам да купам bitcoin за 70евра, ако има некој нека ми пише порака.
   
 23. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  176
  80
  12 Април 2017
  Машко
  Најлесен начин е cex.io
   
 24. martin17

  martin17
  Intern

  41
  47
  2 Септември 2013
  Машко
  https://substratum.net/
  Потенцијално решение, се очекува бета во првата половина на годинава.
   
 25. Makiz

  Makiz
  Intern

  21
  11
  29 Јануари 2013
  Машко
  Cvv code е кодот позади на картичката тое три бројки..
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели