• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Дигитален ресивер од Телекабел

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Дали некој има купено ресивер од Телекабел, колку слободни канали може да се гледаат и дали покрај DVB-C може да прима и DVB-T (терестијална ТВ) ?
 

DaDo|BT

Intern
21 септември 2007
258
13
dad0bt.blogspot.com
од телекабел не , ама од моби ( битола ) имам , вака има 24 канали од кој 2 се тест канали ( хрватска 1 и два ) после имаш 4 шо се +18 ,2 музи4ки еден бебешки , канал за комедии , за филмови , за коли .....

btw шо е то DVB-C и DVB-T не се разбирам , ама ако ми објасниш ке прочепкам низ ресиверот и ке најдам :)
 

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Се имаш напишано на единствениот форум во Македонија за радио аматери, предаватели, приемници и антени www.PREDAVATEL.tk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.173
Мислења
895.232
Членови
31.900
Огласи
348
Најнов член
Hellos
На врв Дно