• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дигитален ресивер од Телекабел

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Дали некој има купено ресивер од Телекабел, колку слободни канали може да се гледаат и дали покрај DVB-C може да прима и DVB-T (терестијална ТВ) ?
 

DaDo|BT

Intern
21 септември 2007
258
13
dad0bt.blogspot.com
од телекабел не , ама од моби ( битола ) имам , вака има 24 канали од кој 2 се тест канали ( хрватска 1 и два ) после имаш 4 шо се +18 ,2 музи4ки еден бебешки , канал за комедии , за филмови , за коли .....

btw шо е то DVB-C и DVB-T не се разбирам , ама ако ми објасниш ке прочепкам низ ресиверот и ке најдам :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Се имаш напишано на единствениот форум во Македонија за радио аматери, предаватели, приемници и антени www.PREDAVATEL.tk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,102
Членови
29,647
Најнов член
Анинени
На врв Дно