• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дигитален приврзок :D

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com


Ова е најзакон приврзок што некогаш сум го видел.
Значи се работи за Digital Photo Keychain со 1" LCD екранче. Во него можеш да ставиш до 56 слики. Лесен е за употреба. Прво инсталираш CD со софтверче и потоа само го ставаш во USB портата од компјутерот и си ги пренесуваш сликите што ги сакаш со copy/paste.

Поедноставно здравје... :p
Цената му е околу 500 денари.

http://store.worldstart.com/product.php?productid=4098
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Покрај сите опции што ги нудат телефоните...needless :ua:
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Добрите стари привезци немаат замана. Зошто ќе ни е ова кога сите имаме добри мобилни и MP3-MP4 плеери, на нив можеш се да ставиш што мислиш дека ќе ти бидне потребно:tainstven:
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Prosto, a ednostavno. Uste da bese MP3 player i.... sigurno kupvav.:)
 

newpain01

Intern
24 јануари 2008
248
0
а дали на некој му текнало дека од клучевите ке се изгребе екранот?:))
 

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
Покрај сите опции што ги нудат телефоните...needless :ua:
brat ti si gledal nekad fashion tv da vidis kolku nepotrebni raboti prezentiraat... ova e ednostavno gadzetce onaka za zezancija i zamena za obicnite privrzoci... nikoj privrzok do sega ne sum go koristel za neso pa i ovoj ako go zemam ke go zemam od merak a ne za da mi pritreba nekad
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,273
333
бескорисна работа навистина, незнам на кој чоек би му текнало вакво нешо. 1’’ екран кога одма може да се изгребе, а и освен тоа нема ни за музика, ни за клипови. :ua:
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
:LOL::LOL:Abe malce da ne preteravte.:LOL:. Pa privezok e, idejata e da bide malce pointeresen, poinakov od obicnite privezoci. I so, bas ne e losa idejata. Ova ne e nekoja rabota koja ke ti zameni mp3-jka ili mobilen ili so mu ja znam sto mu ja barate :)) nego... :))
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1,064
74
Безпотребно фрлање на пари според мене. За 500 денари ќе направам многу попаметни работи, на пример, ќе и ставам бензин на колата :D
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Многу интересно во секој случај .. би сакал да имам едно вакво
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
brat ti si gledal nekad fashion tv da vidis kolku nepotrebni raboti prezentiraat... ova e ednostavno gadzetce onaka za zezancija i zamena za obicnite privrzoci... nikoj privrzok do sega ne sum go koristel za neso pa i ovoj ako go zemam ke go zemam od merak a ne za da mi pritreba nekad
Јесте да... Не знам што се нафрлија сите да имало мп3, видео... Привезок е :) Иста работа како рамкине за слики што ги продаваат со екран... Ни тие немаат аудио или видео па народ купује... :rolleyes:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Јесте да... Не знам што се нафрлија сите да имало мп3, видео... Привезок е :) Иста работа како рамкине за слики што ги продаваат со екран... Ни тие немаат аудио или видео па народ купује... :rolleyes:
jbg.. Se dodeka ima ofci kje ima i volna..
Ne e bitno shto se nudi.. bitbno e da se kupuva.. :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
43,699
Мислења
855,854
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно