• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дигитален километражник

  • Ја почнал/а темата
  • #1
23 јули 2007
338
8
Sakam da go vratam kilometraznikot na Shevrolet Spark. Ako nekoj go raboti toa ili poznava nekogo koj vraka kilometrazi molam za informacija. Kilometraznikot e digitalen
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Знам се збореше дека постои таква опција. Има повеќе чипови во кои се памти километражата (2 се во ретровизорите). Не знам колку би чинело, но знам дека уредот е платен околу 5000 евра...
 

Miksa2007

Intern
15 октомври 2007
112
1
Vo posledniot oglasnik na Dnevnik ima nekoj tip sto vraka digitalni kilometrazi. Proveri ili ke proveram ke ti dadam mobilen.
 

ATRAC3

Intern
2 мај 2008
31
1
Враќање

Треба да се види со кој ром е километражата. Дали е некој вид на EEPROM или нешо друго. Би можело да се среди ама треба да се види. Вака од памет нишо.:ermm:
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,702
9,035
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Ако е во добар поглед, тогаш е ОК. Само незнам некој таков, а да е барем малку веројатен :)
Зарибуе мотор зимаш нов од отпад, правиш комплетен ремонт враќаш на 10.000 да не биде ептен :D додуше ова поише за југовци и стојадини незнам ни дали може да се смени мотор на овие модерниве со компјутери. Мислам надвор од сервис.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,421
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно