• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Digital Marketing Dream Team

  • Ја почнал/а темата
  • #1
A

AnetaMK

Гостин
Здраво,

Сакам да направам Digital Marketing Dream Team, односно тим од најдобрите дигитални маркетери во Македонија за еден многу важен проект. Дали имате некој да ми преопрачате?
 

kirev

Unstoppable
31 мај 2010
5,394
3,730
Скопје
„Сакам да направам најдобар фудбалски тим во Македонија... Некого да препорачате?“
Зошто некој би сакал да игра за (или со) некој ваков селектор? Што не знае елементарни работи од фудбалот (на пр. кои се најдобри фудбалери во Македонија)? Да не случајно има некое милионче евра вишак за трансферот од екипа у екипа? Не? Well, good luck with it.
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,097
3,586
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + Cooler Master M240L | AMD R9 5950X
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
EVGA FTW 3080
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
„Сакам да направам најдобар фудбалски тим во Македонија... Некого да препорачате?“
Зошто некој би сакал да игра за (или со) некој ваков селектор? Што не знае елементарни работи од фудбалот (на пр. кои се најдобри фудбалери во Македонија)? Да не случајно има некое милионче евра вишак за трансферот од екипа у екипа? Не? Well, good luck with it.
абсолутно ти е ова исмејување од твоја страна, понижување етц етц. сигурно ти кога си почнал да се занимаваш со компјутери си гуглал кој е најдобар процесор за некоја работа или графичка за таа и таа намена итн итн, и си прашал 100000%, а ти одговориле/ти дале одговор, предлози, не ти се смееле у фаца нели? крајно арогантно е вакво понашање. стај се сеа ти у позиција обратна, ти да си на тоа место, како ќе ти е? глупаво? е па да. човекот си праша, фино, културно, а ти настапуваш со вреѓање. лути се ако сакаш ама тоа е вистина.
се извинувам на офтопик, не би имал инфо какво шо бара ОР.
 

xenon

Guru
15 јануари 2011
3,791
9,259
Erga Gomnes
xenon's setup  
Processor & Cooler
i7 5960X 4300mhz
Motherboard
Asus X99 Deluxe
Storage
intel 750 400gb / 2 x 8tb seagate, 4 x 6TB WD, 3 x SM951 512gb, 4 x 4TB WD
PSU
Antec 1300W
RAM
64GB DDR4 @ 3200mhz
Video card
SLI (2 x Asus 1080Ti Strix)
Case
Coolermater Cosmos II
Mouse
Sentinel III
Keyboard
Coolermaster Master Keys Pro L
Audio
Asus Xonar STX, Adam A7x (2), Adam A3x (2), TC Electronic BMC-2 (DAC)
Monitor
43" Samsung KS7500 4К HDR
OS
W10P
Анета ќути трај и оп градоначалник :) полна е идеи и планови за други, а што да не, па нели е Скопје Њујорк, та нели сме ние сите и Амери, и Руси, и Антички и Модерни...

Терај Анета, земјава е полна со луѓе што молат да работат за други.

„Сакам да направам најдобар фудбалски тим во Македонија... Некого да препорачате?“
Зошто некој би сакал да игра за (или со) некој ваков селектор? Што не знае елементарни работи од фудбалот (на пр. кои се најдобри фудбалери во Македонија)? Да не случајно има некое милионче евра вишак за трансферот од екипа у екипа? Не? Well, good luck with it.
 

kirev

Unstoppable
31 мај 2010
5,394
3,730
Скопје
абсолутно ти е ова исмејување од твоја страна, понижување етц етц. сигурно ти кога си почнал да се занимаваш со компјутери си гуглал кој е најдобар процесор за некоја работа или графичка за таа и таа намена итн итн, и си прашал 100000%, а ти одговориле/ти дале одговор, предлози, не ти се смееле у фаца нели? крајно арогантно е вакво понашање. стај се сеа ти у позиција обратна, ти да си на тоа место, како ќе ти е? глупаво? е па да. човекот си праша, фино, културно, а ти настапуваш со вреѓање. лути се ако сакаш ама тоа е вистина.
се извинувам на офтопик, не би имал инфо какво шо бара ОР.
Дечки да не си нов овде? Не? Абе @AnetaMK за секоја работа слично вака прави тимови. Не чув некое првенство да е освоено. И јас не ја прашав во тајност за да ја исмевам во јавност. Напротив, напишав мое мислење за ЈАВНОТО обраќање од нејзина страна.
 

xenon

Guru
15 јануари 2011
3,791
9,259
Erga Gomnes
xenon's setup  
Processor & Cooler
i7 5960X 4300mhz
Motherboard
Asus X99 Deluxe
Storage
intel 750 400gb / 2 x 8tb seagate, 4 x 6TB WD, 3 x SM951 512gb, 4 x 4TB WD
PSU
Antec 1300W
RAM
64GB DDR4 @ 3200mhz
Video card
SLI (2 x Asus 1080Ti Strix)
Case
Coolermater Cosmos II
Mouse
Sentinel III
Keyboard
Coolermaster Master Keys Pro L
Audio
Asus Xonar STX, Adam A7x (2), Adam A3x (2), TC Electronic BMC-2 (DAC)
Monitor
43" Samsung KS7500 4К HDR
OS
W10P
Се крчка новото лого на форумов!Дечки да не си нов овде? Не? Абе @AnetaMK за секоја работа слично вака прави тимови. Не чув некое првенство да е освоено. И јас не ја прашав во тајност за да ја исмевам во јавност. Напротив, напишав мое мислење за ЈАВНОТО обраќање од нејзина страна.
 

Mr.Jack

Gaining Experience
9 февруари 2008
694
441
Po sto gi biraat lugeto na ovaa lista? Dosta random mi izgleda
филтри имаш на линкот. Имаш профили, разгледај ги

на апворк може било кој да се регистрира, не ги бираат таму


Овие на апворк со повеќе од $10 на саат се 10 пати подобри од децата по македонските „маркетинг" фирми што работат за 20к месечно
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11
A

AnetaMK

Гостин
A kako da gi najdam? Samo imeto im go pieuva a ne I prezimeto:(
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,382
2,753
Види подоле со ситни букви пишува и телефон и адреса :)

п.с. искрено не ми се верува што прочитав во темава

AMD Rules и никој да не кажал ништо !
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,026
Мислења
854,775
Членови
29,640
Најнов член
Hellena09
На врв Дно