• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Digital Logic Design Principles - Norman Balabanian

  • Ја почнал/а темата
  • #1

DoomiX_MDK

Gaining Experience
9 април 2007
174
109
Dali nekoj ja ima "Digital Logic Design Principles" od Norman Balabanian u pdf,mi treba za na faks? Ja barav ama neuspeav da ja najdam.Eve link na Amazon:
[ame]http://www.amazon.com/Digital-Design-Principles-Norman-Balabanian/dp/0471293512[/ame]
Fala odnapred
 

The Man

Gaining Experience
24 април 2008
173
52
Тоа е, побарав секаде каде што би можело да ја има книгата, ама не ја најдов, освен шпанската верзија.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,506
Мислења
822,118
Членови
28,046
Најнов член
hittrajkovski
На врв Дно