• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Digicode.mk

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1,244
1,032
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro
Na facebook mi izleze reklama deka nekoi Digicode.mk "prodavaat" licenci od odredeni servisi megu koi i Adobe i se DOZIVOTNI.

Vase mislenje za ova: Digicode.mk

Citajte vo komentarite za postot na Adobe Licencite, oni ja imale licencata, pa za pomalku pari ja delele i so drugite preku adobe cloud... pretpostavuvam deka ova e NELEGALNO?
 

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
900
3,134
Прага
Темава иде под клуч, не гледам каква дискусија може да се развие. Од описов што нудат, ако не ти е јасно што продаваат и дали е легално или не, ондак купи па кажи ни.

Дел од нашата понуда:
⫸ Adobe CC 2020/21
⫸ CorelDRAW 2020 Graphic Suite
⫸ Microsoft Office 2019 Pro Plus
⫸ Spotify месечни и доживотни претплати
⫸ Netflix месечни претплати
⫸ Активациски кодови за сите оперативни системи

А, да не збориме што е купена фејсбук страна и тазе променето име и дејност. Не делува на реклама воопшто, ниту дека се нелегални. (y)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,026
Мислења
837,030
Членови
28,966
Најнов член
dedecds
На врв Дно