• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Dice Stacking

  • Ја почнал/а темата vik
  • Време на почнување

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Ова случајно го фатив на телевизита, и нормално морав да пордолжам дсо гледање на интернет.:)

За батињава можам да кажам само OMG!! Ништо друго. Видете и сами...

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=4bDgO3_vRXQ[/ame]

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=Ie1lP3hofiI&feature=related[/ame]


Ова мора да се проба. Еве моментално барам низдома зарој.

PS. Од денес ова влегва во листата на мои омилени спортови.:D
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
WoooooooooW... Ова е закон!
Само.. веројатно нервозно ќе е дур се научиш на почеток..:lut2:
Ама после.. Yeaaaa
 

dime

Intern
13 мај 2008
163
3
Интересно.. првпат гледам вакво нешо, јако е :)
 

dime

Intern
13 мај 2008
163
3
Не е монтажа, погледнав неколку туторијали - проста физика. Само треба да извежбаш со раката, а у меѓувреме ќе ти летат коцки на сите страни :D
 

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
Јоооој :)... клиповите се стварно добри, посебно вториот. :bravo:
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
Pa bravo za momcite sto mozat da go napravat ova:bravo:. Bi sakal i jas da mozam, ama tesko da ke mozam :(
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Еве еден туториал.:)
[ame]http://www.youtube.com/watch?v=IxOj4SKs1kw[/ame]
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
ех.. Не ја сваќам поентата на туториалов.. Тоа што го кажува цело време е доста воочливо уште од самото видео.. Едноставно, треба да се знае дека треба доста вежбање, работа и трпеливост, и резултатите ќе си дојдат сами..
Инаку се е џабе..
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Поентата беше да видат тие што викаат дека е видео монтажа, да се уварат дека не е.:)
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Абе, не е работата со некакви глупости да се изведи.
Работата е да имаш вештина за ова.

btw Тешко е, пробвав дома.:)
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Не е монтажа.
На телевизија ги гледав, германги мислам беа, натпревар имаа во вакво нешто.
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1.276
328
ај и јас че пробамкад че доам дома.. доме слатки доме...:D инаку, знам еден другар од петто одделение кој знаеше вака исто да прави, но за жал не е со нас веќе да не научи, отиде во друго школо... и јас имам пробано ама јбг... :lut2:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42.962
Мислења
889.933
Членови
31.714
Огласи
207
Најнов член
FilipG
На врв Дно