• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Diablo2 remaster

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,458
651
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7
За сите љубители на old school играта Diablo 2 е модернозирана со два нови модови кои се на приватни сервери и има мали промени од ванила ( не осеќаш дека играш друга игра), нема ботови и измамници.

Инсталацииите се многу едноставни и не се плаќа ништо екстра.
Се што треба е обичната верзија на диабло 2 и експанзијата.
Во истиот фолдер се инсталира модот и може да почнеш со игра, се што треба е креирање на нов акаунт.

Топло ги препорачувам:

Path of diablo:

Project diablo 2:

Проверени се преку антивирус.

Ако некој е заинтересиран може да ме најде на дискорд во врска со темета или било какви прашања:
Испратено од SM-G975F преку IT.mk форум апликација
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,080
3,076
Битола
А шо, немаш телефон Immortal да играш? Xd
За сите љубители на old school играта Diablo 2 е модернозирана со два нови модови кои се на приватни сервери и има мали промени од ванила ( не осеќаш дека играш друга игра), нема ботови и измамници.

Инсталацииите се многу едноставни и не се плаќа ништо екстра.
Се што треба е обичната верзија на диабло 2 и експанзијата.
Во истиот фолдер се инсталира модот и може да почнеш со игра, се што треба е креирање на нов акаунт.

Топло ги препорачувам:

Path of diablo:

Project diablo 2:

Проверени се преку антивирус.

Ако некој е заинтересиран може да ме најде на дискорд во врска со темета или било какви прашања:
Испратено од SM-G975F преку IT.mk форум апликација
Испратено од ONEPLUS A5010 преку IT.mk форум апликација
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,458
651
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,676
Мислења
830,329
Членови
28,680
Најнов член
Ljubac
На врв Дно