• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Diablo 3

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
друже веста ќе не израдува сите, ама некој линк да ставеше за нас мрзливите да не мора да гугламе :D
повеќе за играта тука. Иначе страницата страшно ми се допаѓа
 

ivanus

Intern
28 јуни 2008
118
3
Ова е одлична вест :bravo: Долго време веќе се шушка дека ке се прави Diablo III ама се до сега не беше официјализирано тоа! Сега кога е веќе официјално останува само да чекаме release date :)
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
леле ме претица,јас сакав да кажам за играва,нема везе,јас ке донесам некои нови вести(се надевам),Blizzard се очекува да најават некои нови вести,дали за игра или за нешто друго(или веке најавиле,сега ке видам).
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

bingo

Intern
29 јуни 2008
38
0
Ми се допаѓа што не е WOW style туку е задржан стариот gameplay со нов 3Д енџин:bravo::bravo:
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
но како и секогаш,Blizzard не откриваат се,"откриени" се само witchdoctor и barbarian класите,и можам да кажам дека се супер,има многу да се очекува од ова продолжение.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,710
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно