• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Diablo 3 импресии

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,129
2,724
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64

kamikaza333

Gaining Experience
3 јануари 2009
320
57
Кочани
Има некој идеја како да ги подигнам парите од Battle.net балансот. Продадев прстен за 65 евра ама поради тоа што немам Paypal на Battle.net balance ми е. Ако има некој од тука што има регистрирано Paypal со неговиот акаунт, нека ми пише за да го прашам Нешто Под итно.
 

DaVoRkNe

Unbeatable
1 септември 2011
4,082
4,301
Скопје
послем толку време,започнав вчера да ја играм диабло 3 па некој збор два да кажам.

пред се ја немав играно ни една диабло пред оваа,ги имам сите гледано но не и играно бидејќи не ми се свиѓале имале тапа графика тапа гемплеј и итн.е сеа од кога вчера ја пуштив диабло 3 тоа беше нешто уааааауууу врв на врвовите е играта,има прејака графика гемплејот па мислам дека по добар не ни можат да го направат играм иначе визард и сум 6левел.најакото од све е што цело време нешто се случува во играта се рушат објеките скоро на секој 3-4 минути,како ги имаат направено маглите секоја чест за визард.така да мислам дека ова ке биде првата игра што во животот ке ме навлече :)
 

Kajsibebraat

Practice makes perfect
1 април 2012
1,478
1,004
ако може guest pass да ми дадеш? Инаку и јас ќе ја купам за месец-2 ама прво сакам да видам дали е добра :D
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
ако може тука да прашам (да не отварам нова тема), дали ќе можам да ја играм диабло на мојов ПЦ?

Processor: Intel(R) Celeron(R) CPU 420 @1.60GHz
Memory: 2048 RAM
Graphic Card: NVIDIA GeForce 6200 TurboCache(TM)
Graphics Memory: 256 MB

и доколку можам да ја играм, каде кај нас се може да се купи и по која цена се движи..?
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,666
29,656
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

prichina

Unbeatable
24 мај 2009
7,864
5,063
Скопје
prichina's setup  
Processor & Cooler
i7 920 | Z600 + NF-A15 Noctua
Motherboard
AsRock X58 Extreme
Storage
Crucial M4 128GB | RAID0 2xWD500AAKX | 1.5 TB Seagate во Cooler Master Xport 351
PSU
Cooler Master V850
RAM
3x8GB ddr3 1600
Video card
GTX 1070 (за 3д рендер и видео едитирање) + Sapphire R9 290X (modded with Trixx) + Asus 7970 Matrix (АМД-то - овие две за копање)
Case
HAF 922 | Fan Control (PWM) DeepCool Rockman
Mouse
SteelSeries Kana | Gamepad's: 2xRumblepad 2 (wireless) + 1x Rumblepad 2(with wire) / Wireless kombo Тастатура + Mаус од A4Tech
Keyboard
Razer Lycosa | Graphics Tablet: Wacom Intuos Pro $
Audio
X-FI Platinum + Remote | Tannoy Mercury F1 Custom | Marantz PM-44 SE mkII | Audio Technica m40fs
Monitor
Dell U2412M
OS
Windows 10 pro
guest pass anyone? :)
 

shifty

Модератор
5 септември 2009
1,038
1,340
shifty's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 5900X & NZXT Kraken X73 RGB
Motherboard
ASUS ROG Strix X570-F Gaming
Storage
Samsung 980 Pro Samsung 1TB, 2xM.2 2280 Gigabyte NVMe 1TB
PSU
Cooler Master V850
RAM
G.Skill 32GB (2x16GB) 3600MHz G.SKILL Trident Z RGB NEO F4-3600C18D-32GTZN
Video card
GIGABYTE GTX 1050 Ti G1 Gaming 4G
Case
NZXT H710i
Mouse
Microsoft Classic Intellimouse
Keyboard
Microsoft Reclusa/CM QuickFire Rapid CHERRY MX Red
Audio
Creative X-Fi Titanium HD, Adam A7x, JVC RX-900
Monitor
HP Z38c
OS
Windows 10 Professional x64

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,666
29,656
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

Kajsibebraat

Practice makes perfect
1 април 2012
1,478
1,004
Играта е закон! Ќе ја земам за месец-2. И skullmonkey фала уште еднаш.
 

prichina

Unbeatable
24 мај 2009
7,864
5,063
Скопје
prichina's setup  
Processor & Cooler
i7 920 | Z600 + NF-A15 Noctua
Motherboard
AsRock X58 Extreme
Storage
Crucial M4 128GB | RAID0 2xWD500AAKX | 1.5 TB Seagate во Cooler Master Xport 351
PSU
Cooler Master V850
RAM
3x8GB ddr3 1600
Video card
GTX 1070 (за 3д рендер и видео едитирање) + Sapphire R9 290X (modded with Trixx) + Asus 7970 Matrix (АМД-то - овие две за копање)
Case
HAF 922 | Fan Control (PWM) DeepCool Rockman
Mouse
SteelSeries Kana | Gamepad's: 2xRumblepad 2 (wireless) + 1x Rumblepad 2(with wire) / Wireless kombo Тастатура + Mаус од A4Tech
Keyboard
Razer Lycosa | Graphics Tablet: Wacom Intuos Pro $
Audio
X-FI Platinum + Remote | Tannoy Mercury F1 Custom | Marantz PM-44 SE mkII | Audio Technica m40fs
Monitor
Dell U2412M
OS
Windows 10 pro

prichina

Unbeatable
24 мај 2009
7,864
5,063
Скопје
prichina's setup  
Processor & Cooler
i7 920 | Z600 + NF-A15 Noctua
Motherboard
AsRock X58 Extreme
Storage
Crucial M4 128GB | RAID0 2xWD500AAKX | 1.5 TB Seagate во Cooler Master Xport 351
PSU
Cooler Master V850
RAM
3x8GB ddr3 1600
Video card
GTX 1070 (за 3д рендер и видео едитирање) + Sapphire R9 290X (modded with Trixx) + Asus 7970 Matrix (АМД-то - овие две за копање)
Case
HAF 922 | Fan Control (PWM) DeepCool Rockman
Mouse
SteelSeries Kana | Gamepad's: 2xRumblepad 2 (wireless) + 1x Rumblepad 2(with wire) / Wireless kombo Тастатура + Mаус од A4Tech
Keyboard
Razer Lycosa | Graphics Tablet: Wacom Intuos Pro $
Audio
X-FI Platinum + Remote | Tannoy Mercury F1 Custom | Marantz PM-44 SE mkII | Audio Technica m40fs
Monitor
Dell U2412M
OS
Windows 10 pro
AlexanderMK, зашто ми даде guest pass, сеа ќе треба да ја купам :D
 

Kajsibebraat

Practice makes perfect
1 април 2012
1,478
1,004
жива зараза е играта. Сега ќе излевелирам 3-4 херои до 13 лвл со најдобра опрема што ќе најдам за кога ќе ја купам да качам 60 лесно. Веќе имам демон хантер 13 лвл ако сакаш аддни ме за френд бетлтаг ми е David#21169
 

prichina

Unbeatable
24 мај 2009
7,864
5,063
Скопје
prichina's setup  
Processor & Cooler
i7 920 | Z600 + NF-A15 Noctua
Motherboard
AsRock X58 Extreme
Storage
Crucial M4 128GB | RAID0 2xWD500AAKX | 1.5 TB Seagate во Cooler Master Xport 351
PSU
Cooler Master V850
RAM
3x8GB ddr3 1600
Video card
GTX 1070 (за 3д рендер и видео едитирање) + Sapphire R9 290X (modded with Trixx) + Asus 7970 Matrix (АМД-то - овие две за копање)
Case
HAF 922 | Fan Control (PWM) DeepCool Rockman
Mouse
SteelSeries Kana | Gamepad's: 2xRumblepad 2 (wireless) + 1x Rumblepad 2(with wire) / Wireless kombo Тастатура + Mаус од A4Tech
Keyboard
Razer Lycosa | Graphics Tablet: Wacom Intuos Pro $
Audio
X-FI Platinum + Remote | Tannoy Mercury F1 Custom | Marantz PM-44 SE mkII | Audio Technica m40fs
Monitor
Dell U2412M
OS
Windows 10 pro
Единствена мана што ја гледам во играва е тоа што не може да се сменат копчињата за акција, лево и десно копче на маусот, скок пук :) Изгледа ќе треба да побарам key bindings text file.
 

KireAMD

On your way to fame
29 август 2011
244
885
Skopje
mozat da se smenat vo Options / keybindings... ,a i isto taka vo Gameplay ima tamu Efective mode stisni go toa i mozes da menjas i poveke defensive / offensive spellovi po izbor
 

Viksa1993

Intern
29 септември 2010
19
1
таман сакав да ја купам, во Нико ми рекоа до средина на јули дека ќе ја нема, не испорачувале нигде во Европа .... :(
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,053
Мислења
870,902
Членови
30,388
Најнов член
franko
На врв Дно