Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

DeviantArt + Анкета: Дали имате DevArt user?

Дали имате DeviantArt user?

 • Да

  Гласови: 23 29,5%
 • Не

  Гласови: 43 55,1%
 • Не, ама сега ќе отворам :)

  Гласови: 12 15,4%

 • Вкупно гласале
  78

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Најверојатно сте слушнале за DeviantArt.com, прекрасно место да ги покажете вашите девијации.

Задолжително посетете ја Македонската DevArt група http://macedonia.deviantart.com и доколку имате DevArt username зачленете се!

Ве молам да гласате на анкетата и тие што имаат кориснички профил да остават URL :D
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
126
ne ne, gi nemam jas crtano...porano crtav i po zidovi ama sega samo na hartija i u soba :)) ...

Моја препорака ти е тие што не се цртани лично од тебе да ти ги снема од твојата галерија во најбрзо можно време.Сигурен сум дека членови на dA ќе си ги препознаат делата во брзо време па ќе се деси "општонародна" туча :lut2:
 

dani_janev

Intern
19 април 2007
280
7
Моја препорака ти е тие што не се цртани лично од тебе да ти ги снема од твојата галерија во најбрзо можно време.Сигурен сум дека членови на dA ќе си ги препознаат делата во брзо време па ќе се деси "општонародна" туча

ne, nema da gi snema, naprotiv ke stavam uste...
zarem tolku si naiven i veruvas deka site grafiti so gi ima ( a gi ima mnogu ) site se crtani od tie so gi imaat i staveno slikite?! i ne samo grafiti... za mnogu drugi kategorii i podkategorii...
a so samoto toa so sum gi slikal i stavil...e deka spored moite kriteriumi se dobri i zasluzuvaat da gi vidat poveke luge...
izvinete so e malce off topic...
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
126
ne, nema da gi snema, naprotiv ke stavam uste...
zarem tolku si naiven i veruvas deka site grafiti so gi ima ( a gi ima mnogu ) site se crtani od tie so gi imaat i staveno slikite?! i ne samo grafiti... za mnogu drugi kategorii i podkategorii...
a so samoto toa so sum gi slikal i stavil...e deka spored moite kriteriumi se dobri i zasluzuvaat da gi vidat poveke luge...
izvinete so e malce off topic...

Добро друже, ти си знаеш.Во секој случај ми се допаѓа твојата галерија.Мислам дека те ставив на watch, или не? Ако не сум те ставил ќе те ставам ! Остани ми поздравен и не мислев ништо лошо со постот погоре.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Имам од поодамна само што немав ништо качено... сега ставив нешто па коментирајте :)
http://dynamicmk.deviantart.com

Супер :D Added

Моја препорака ти е тие што не се цртани лично од тебе да ти ги снема од твојата галерија во најбрзо можно време.Сигурен сум дека членови на dA ќе си ги препознаат делата во брзо време па ќе се деси "општонародна" туча :lut2:

Грешиш.. Тој не тврди дека графитите се негови, само фотографирал графити кои се изложени на јавни места, што е сосема добро и нормално :)
Заради тоа се и нацртани тие графити, да бидат видени, не? :bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.135
Мислења
975.330
Членови
35.446
Најнов член
plantsshopdubai
На врв Дно