• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Dev+C++ vo Windows Vista

  • Ја почнал/а темата
  • #1

^RedDragon^

Intern
31 јануари 2008
2
0
Инсталирав Dev+C++ во Windows Vista кога ќе ја напишам програмата и кога ќе сакам да се искомпајлира ми вика дека не може да ја преведе програмата ова ми го прави откако програмата ја инсталирав на windows vista а на windows xp ми работи одлично програмата, дали треба нешто да се промени во програмава за да може да работи под vistata или пак ако знаете кажете некоја дуга програма за пишување на c код и која ќе ја искомпајлира.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Prochitaj po dokumentite na dev-c++ dali e kompatibilen so vista, jas mislam deka ne e a kaj mene na XP super si raboti
 

loverboy

Intern
6 февруари 2008
147
11
Vista :ua:

Јас се изнамачив дури да го управам C++ на Vista, и конечно ми успеа. Да ти кажам право и не знам како ми успеа :))
 

minimoog

Intern
14 јули 2007
317
16
Незнам што се запнале за Dev-C++, не се развива веќе неколку години, има други подобри варијанти...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,970
Мислења
853,714
Членови
29,608
Најнов член
aleksandra.sash
На врв Дно