• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Детални димензии и/или цртежи од iPhone 12

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,272
329
Здраво бојс,

За еден проект (специјализирана футрола) кој што го работам ми требаат детални димензии за iPhone 12. На интернет ги има само основните димензии висина-ширина-дебелина, но мене ми требаат точните позиции на отворите за микрофон, звучник, копчињата, склопот од камерата, исто ми треба и да знам каде смеам да ставам метални делови а каде не, нешто како на сликава подоле од iPhone 5. Цел интернет го прекопав но не најдов ништо подетално од „146.7 x 71.5 x 7.4 mm “

viber_image_2021-02-26_18-24-05.jpg

Би ми вршеле работа и димензии од iPhone 10 или 11, но сепак најпожелно е 12.

Данкешен однапред!
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,091
12,598
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Прво и најбитно, поздравов ти е ептен ултра мега турбо гееееееееј.

View: https://www.youtube.com/watch?v=eTykY2B0kEY


Второ и помалку битно, Apple се сериозна фирма и секако дека објавуваат вакви документи официјално за да народот се радува на ефтини маски од трети партии (3rd party)


Очекувам сега и за мене една маска гратис.

П.С. Чао бој! (осеќаш колку е геј кога некој ке ти се обрати вака?)
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,546
10,763
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Батали бе ајфон, работи Андроид нешто.
А да ги ставиш цртеживе во CAD, ќе ти пресмета сам каде се наоѓаат отворите според пропорцивја.
 

FreakyDroid

On your way to fame
21 август 2008
602
615
Гевгелија
FreakyDroid's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700X - MasterLiquid ML240L
Motherboard
ASRock - Fatal1ty K4 X470
Storage
2 x 4TB WD Black, Samsung 250 Evo 256GB, WD Black 500GB M.2
PSU
Gigabyte Odin Pro 1200W
RAM
4x16 GB G.Skill @ 3200MHz CL16
Video card
MSI GeForce GTX 1080 Ti Duke
Case
Cooler Master HAF-X
Mouse
Logitec G903
Keyboard
GK-979
Audio
Шајзе Genius
Monitor
LG 27GL850
OS
Win 10 x64

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
911
3,177
Прага
Прво и најбитно, поздравов ти е ептен ултра мега турбо гееееееееј.

View: https://www.youtube.com/watch?v=eTykY2B0kEY


Второ и помалку битно, Apple се сериозна фирма и секако дека објавуваат вакви документи официјално за да народот се радува на ефтини маски од трети партии (3rd party)


Очекувам сега и за мене една маска гратис.

П.С. Чао бој! (осеќаш колку е геј кога некој ке ти се обрати вака?)
На колку луѓе денес се обрати со геј? :rolleyes:
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,091
12,598
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS

nashio

On your way to fame
14 јануари 2011
484
550
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
Батали бе ајфон, работи Андроид нешто.
А да ги ставиш цртеживе во CAD, ќе ти пресмета сам каде се наоѓаат отворите според пропорцивја.
арно му кажа ти, сега одма ќе го откажи проектот и ќе бара проект за андроид
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,272
329
Фала ви бојс (но хомо), но документот постиран од @Oktar, покрај тоа што е официјален, ги содржи сите информации што ми беа потребни, кои што покрај деталните цртежи, содржи и некои не-толку очигледни но сепак корисни информации (дизајн на MagSafe магнетниот прстен и намотката за полнење, на пример).

Батали бе ајфон, работи Андроид нешто.
А да ги ставиш цртеживе во CAD, ќе ти пресмета сам каде се наоѓаат отворите според пропорцивја.
И тата би, сине, али шта је - ту је.

Очекувам сега и за мене една маска гратис.
Договорено !

П.С. Чао бој! (осеќаш колку е геј кога некој ке ти се обрати вака?)
Е не, ти осеќаш !!!

2-24510_trollface-deal-with-it-troll-face-png.jpg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,470
Мислења
845,150
Членови
29,292
Најнов член
ivica25
На врв Дно