1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Destination Unknown - Направив игра, пробајте ја :)

Дискусија во форумот 'Гејминг општество' започната од Zombie, 3 oктомври 2014.

 1. Zombie

  Zombie
  Gaining Experience

  101
  110
  2 oктомври 2008
  Прво, да се извинам однапред ако не е правилно местово за темава, ама незнам кај да ја ставам...

  Како што кажува насловот, ова е мојот прв обид за игра... Изработена во Unity..
  Почна како проект за учење на Unity, ама испадна подобро од планираното па се решив да ја објавам [​IMG]

  [​IMG]

  Еве ви линк: ПРЕВЗЕМИ ОД GOOGLE PLAY STORE

  Па кој сака нека ја проба, и нека ми каже што мисли... Ако ви се допаѓа, rate-увајте ја, а ако не, кажете ми тука [​IMG] [​IMG] [​IMG] Сите коментари, сугестии, идеи за дополнување се добродојдени...
   
  На Nikola Sone, boro1, Oktar и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,512
  1,975
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Рекорд - 4.
  Ме потсеќа кога првпат ја уклучув флапи брдс, едвај поминував по 2-3. :D

  На мене ми се свиѓа, со рекорд од 4, немам замерки. Имаш 5 старс.
   
  На Zombie му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Zombie

  Zombie
  Gaining Experience

  101
  110
  2 oктомври 2008
 4. Zombie

  Zombie
  Gaining Experience

  101
  110
  2 oктомври 2008
  На неколку форуми ми коментираа дека играта е претешка па затоа објавен е апдејт, гравитацијата е намалена за 10%.

  Повелете на Google Play Store

  :D
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...