• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Продадено Desktop Pc

Статус
Затворена за нови мислења.

nvidia88

Gaining Experience
16 септември 2010
603
389
Gostivar
Се продава pc со дледниве делови,цел pc и не на делови
cpu:i7-10700k 17k
cpu cooler:hyper 212 RGB Black Edition 1400
ssd:KINGSTON nvme SA2000 250 gb 1500
hdd:TOSHIBA DT01ACA100 1tb 1200
case:CoolerMaster MasterCase H500 4000
ram:A-Data DDR4 8GB XPG SPECTRIX D41, RGB, 4133MHz, CL19 6000
mb: Asus PRIME Z490-A 8000
psu:EVGA SuperNOVA 750 G3, 80 Plus Gold 750W, Fully Modular 6500
Топтан 45к
Има можност да се додаде GTX 1060 G1 Gaming 3G rev. 2.0 plus 12k
 

Атачменти

 • IMG_20220124_160312.jpg
  IMG_20220124_160312.jpg
  4,3 MB · Прегледи: 185
 • IMG_20220124_160254.jpg
  IMG_20220124_160254.jpg
  5,4 MB · Прегледи: 186
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.663
Мислења
889.197
Членови
31.504
Огласи
34
Најнов член
formula-1
На врв Дно