• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Desktop PC

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

gremlin

Unstoppable
18 октомври 2009
2,713
2,226
Скопје
gremlin's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 10750H
Motherboard
Intel HM470
Storage
ADATA 8200 Pro 512GB
PSU
230W
RAM
16GB DDR4 Hynix 3200Mhz
Video card
Geforce RTX 2060 6GB
Case
ASUS G712LV
Mouse
SteelSeries Sensei
Keyboard
Gigabyte Force 7
Audio
Realtek :D
Monitor
17" BOE 120Hz TN
OS
Windows 10 Pro 64Bit
Се продава десктоп ПЦ (само куќиште) со следниве компоненти:

GPU: XFX RADEON FX570 8GB DDR5
MB: BIOSTAR TB250-BTC PRO
CPU: INTEL Celeron G3930 2.9Ghz
PSU: NJoy Titan 600w
Case: Deepcool Dukcase with 4x 12 cm Fans (2 led fans red)
Ram: A-Data 8GB XPG DDR4 3200mhz
SSD: Verbatim vi550 512GB SATA SSD

Само ссд-то и рамот имаат гаранција.

Се продава комплет (без супермен :LOL:) за цена: 14.900

Слики подолу:

20201117_103252.jpg 20201117_134020.jpg 20201117_131730.jpg 20201117_131806.jpg 20201117_105030.jpg 20201117_104907.jpg 20201117_104947.jpg 20201117_013924.jpg 20201117_012457.jpg 20201117_012523.jpg
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

gremlin

Unstoppable
18 октомври 2009
2,713
2,226
Скопје
gremlin's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 10750H
Motherboard
Intel HM470
Storage
ADATA 8200 Pro 512GB
PSU
230W
RAM
16GB DDR4 Hynix 3200Mhz
Video card
Geforce RTX 2060 6GB
Case
ASUS G712LV
Mouse
SteelSeries Sensei
Keyboard
Gigabyte Force 7
Audio
Realtek :D
Monitor
17" BOE 120Hz TN
OS
Windows 10 Pro 64Bit
Резервиран.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

gremlin

Unstoppable
18 октомври 2009
2,713
2,226
Скопје
gremlin's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 10750H
Motherboard
Intel HM470
Storage
ADATA 8200 Pro 512GB
PSU
230W
RAM
16GB DDR4 Hynix 3200Mhz
Video card
Geforce RTX 2060 6GB
Case
ASUS G712LV
Mouse
SteelSeries Sensei
Keyboard
Gigabyte Force 7
Audio
Realtek :D
Monitor
17" BOE 120Hz TN
OS
Windows 10 Pro 64Bit
Продаден.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,676
Мислења
830,323
Членови
28,680
Најнов член
Ljubac
На врв Дно