Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Desktop PC Ryzen 5 3600/AMD 6600/ 16GB Ram

Статус
Затворена за нови мислења.

borcep

Practice makes perfect
12 септември 2013
1.038
1.815
Скопје
borcep додаде нов оглас:

Desktop PC Ryzen 5 3600/AMD 6600/ 16GB Ram - 30.000 ден.

Продавам десктоп пц составен од
-Ryzen 5 3600(anhoch гаранција 29месеци) + 120mm fan on tower cooler
-MB Asus A520M-K(Сетек гаранција до 10.2026)
-Ram 16GB(2*8Gb) Adata 3200Mhz(Сетек гаранција до 10.2028)
-MSI RX6600 Mech 8GB VRAM
-SSD Adata Legend 500GB(Сетек гаранција до 08.2026)
-PSU Gigabyte P850w full modular
-Case MS V315 Fighter со 4 LED 120mm fans (ново ekupi.mk)
Деловите кои немаат писмена гаранција имаат месец дена гаранција и се во одлична состојба. Тестови можам да направам и пратам по желба, повеќе информации во порака. За замена не сум...

Видете го целиот оглас...
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.233
Мислења
977.112
Членови
35.547
Најнов член
minchevskis
На врв Дно